9.5 C
Telšiai
2024 / 05 / 15

Seimas pradeda rudens sesiją: laukia biudžetas, prezidento siūlymai socialinei sferai

Ar jau skaitėte?

Šiandien Seimo nariai susirinko į pirmąjį VII (rudens) sesijos posėdį. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis parlamentarams perskaitė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą, pristatė svarbiausius sesijos akcentus.

- Reklama -

„Planuodami septintąją šio Seimo sesiją pagal Vyriausybės darbų programą matome jau įvykdytas ir vykdomas užduotis – struktūrinės reformos įgyvendinamos, vykdomi tarptautiniai įsipareigojimai, Konstitucinio Teismo išaiškinimų paisoma, parlamentas dirba prasmingai ir produktyviai, telkdamasis rasti sutarimą svarbiausiais šaliai klausimais“, – sakė V. Pranckietis.

Svarbiausias pirmosios dienos klausimas – sesijos darbų programos projekto Nr. XIIIP-3824 pristatymas.

Sesijos darbų programoje numatytos penkios veiklos kryptys: darni, atsakinga ir sveika visuomenė; švietimo, kultūros ir mokslo kokybės bei efektyvumo didinimas; viešojo sektoriaus efektyvumo ir skaidrumo didinimas; darni ir konkurencinga ekonomikos plėtra; saugi valstybė.

Projektu siūloma įtvirtinti ir penkis programos prioritetus. Svarbiausiu rudens sesijos darbu Seimo Pirmininkas įvardijo vieną prioritetų – 2020 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių, kitų metų Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų tvirtinimą.

„Visi iki šiol šios Vyriausybės rengti biudžetai buvo maksimaliai orientuoti į socialinę gerovę. Eita gyventojų pajamų didinimo, turtinės atskirties mažinimo, atsakingo valstybės finansų tvarkymo keliu. Papildomo NPD atsisakymas, vaiko pinigų įvedimas ir nuoseklus didinimas, mokesčių naštos mažinimas, pensijų nuoseklus didinimas ir viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio kėlimas – tai tik keli iš daugelio sprendimų, kurie buvo įtvirtinti. Šios krypties Vyriausybė laikysis teikdama ir 2020 m. valstybės biudžeto projektą“, – kalbėjo energetikos ministras, pavaduojantis Ministrą Pirmininką, Žygimantas Vaičiūnas.

- Reklama -

Kitas prioritetas – socialinės atskirties mažinimo tęstinumas įgyvendinant kompleksines priemones. „Tęsime socialinės gerovės mūsų žmonėms kūrimą. Tarp priemonių numatomas ir vaiko pinigų didinimas ir nemokamas mokinių maitinimas mokyklose, ir vaistų kainų mažinimas. 2020 m., kaip ir 2019 m., nuo politikų valios nebepriklauso ir nebepriklausys pensijų didėjimas (kitąmet jis numatomas 8 proc. didėjimas), nes pagal šios Vyriausybės sukurtą formulę pensijos didėja priklausomai nuo ekonominių rodiklių kilimo“, – sakė V. Pranckietis.

Trečias prioritetas – korupcijos mažinimas ir skaidrumo užtikrinimas, skolų išieškojimo įmonių veiklos reguliavimo tobulinimas (Turto civilinio konfiskavimo instituto įtvirtinimas, lobistinės veiklos reguliavimo tobulinimas, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių veiklos skaidrinimas, tarėjų instituto įtvirtinimas).

„Šešėlinės ekonomikos mažinimas – vienas svarbiausių Vyriausybės darbų rudens sesijoje. Tuo tikslu Seimui teiksime įstatymus, susijusius su šešėlinės ekonomikos mažinimu transporto paslaugų ir statybų sektoriuose. Tarp kitų projektų ir siūlomų priemonių išskirčiau įdiegti privalomas statybininkų tapatybės identifikavimo korteles, nustatyti privalomą transporto priemonių sandorių deklaravimą, įdiegti centralizuotą turgaviečių apskaitos informacinę sistemą“, – vardijo Ž. Vaičiūnas.

Dar vienas darbų programos prioritetas – pokyčių švietimo sistemoje teisinio reglamentavimo tobulinimas ir kontrolė. „Siekime, kad šioje sesijoje būtų pasirašytas nacionalinis susitarimas nuosekliai ir tikslingai vystyti švietimo sistemą. Tam reikalingi pokyčiai teisiniame reguliavime, turi būti sprendžiami turinio ir finansavimo klausimai“, – sakė parlamento vadovas.

Penktu prioritetu išskirtas kultūros politikos teisinio reguliavimo sistemos sukūrimas ir valstybės įsipareigojimų kultūros srityje įtvirtinimas.

Rudens sesijoje Seimui bus pristatyti teisės aktų projektai, perkeliantys arba įgyvendinantys Europos Sąjungos teisės aktų nuostatas.

Tradiciškai Seimo posėdžiuose bus išklausomi Vyriausybės narių informaciniai pranešimai apie priimtų teisės aktų įgyvendinimą.

Seimo VII (rudens) sesijos darbų programos projektui po pateikimo pritarė 64, prieš balsavo vienas, susilaikė 36 Seimo nariai. Šį klausimą svarstys visi Seimo komitetai. Seimo posėdyje programos svarstymas numatomas po savaitės, rugsėjo 17 d.

Sesijos darbų programos projekte siūlomi svarstyti 507 teisės aktai, kuriuos teikia Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Vyriausybė, Seimo komitetai, frakcijos ir Seimo nariai.

Saulė Eglė Trembo
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė

TOP naujienos

Energetikos sprendimų bendrovė pasiūlė užfiksuoti 25,91 ct/kWh elektros tiekimo kainą

Energetikos sprendimų bendrovei „Elektrum Lietuva“ šią savaitę pasiūlius galimybę vartotojams 6 mėnesiams užfiksuoti 25,91 ct/kWh elektros tiekimo kainą, šios įmonės klientų srautas išaugo 3...

Negydomos pėdos pirštų deformacijos ilgainiui progresuoja – kada rinktis operaciją?

Išsikišęs didžiojo pėdos piršto „kauliukas“ daugeliui žmonių sukelia ne tik estetinių problemų, bet ilgainiui ir stiprius skausmus vaikščiojant. Ši pėdos didžiojo piršto deformacija, dar...

Horoskopai rugsėjo 16 dienai

AVINASTurite daugybę reikalų, ir gal net galėtumėte juos visus nuveikti vienas. Vis dėlto atminkite, kad gyvenate ne negyvenamoje saloje. Laiku gauta nuoširdi pagalba gerokai...

Genetikė prof. S. Jarmalaitė: kurie koronaviruso testai patikimi ir ar verta masiškai testuoti populiaciją

Pasauliui susidūrus su nauju virusu SARS-CoV2 ir nauja, jo sukeliama COVID-19 liga, staiga plačiai pradėta kalbėti apie testavimo svarbą. „Išties, kai infekcija plinta praktiškai...

Naujųjų metų pažadas sau – geresnė sveikata: gyd. dietologė pataria, koks maistas gali padėti...

Mityba daro įtaką ne tik mūsų kasdienei savijautai, bet ir tam, kaip jausimės po kelerių ar net keliolikos metų. Įvairios ligos, taip pat onkologinės, neišsivysto dėl retkarčiais suvalgyto nesveiko maisto ar kitų organizmui žalingų...

Populiariausi kalėdiniai pirkiniai karantino metu: kiek kam išleidžia lietuviai?

Nepaisant karantino suvaržymų, šventinio apsipirkimo bumas įgavo pagreitį – gyventojai rūpinasi, kad kalėdiniu laikotarpiu netrūktų dekoracijų, vaišių bei dovanų. Finansų ekspertė įvardija, jog nors šventiniams pirkiniams žmonės dažnai linkę plačiai atverti piniginę, šiuo išskirtiniu...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS