13.3 C
Telšiai
2024 / 07 / 19

Skelbiami pirmojo Lietuvoje vienuoliktokų tarpinio patikrinimo rezultatai

Ar jau skaitėte?

Balandžio 27 d. skelbiami pirmojo – lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros – tarpinio patikrinimo rezultatai. Beveik pusė visų tarpiniame patikrinime balandžio 19 d. dalyvavusių mokinių surinko arti galimo maksimalaus taškų skaičiaus.

- Reklama -

„Rezultatai išties džiugina. Į abitūros egzaminą mokiniai ateis jau turėdami bent dalį išlaikyto gimtosios kalbos ir literatūros egzamino. Per tarpinį patikrinimą surinktų 35 ir daugiau taškų gali užtekti tam, kad valstybinis egzaminas būtų išlaikytas“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

„Pas mus gimnazijoje viskas praėjo sklandžiai, rezultatai pasiskirstė panašiai, kaip ir visų laikiusių mokinių. Nusiramino ir mokiniai, ir mokytojai, nes pasirodė, kad tarpinis patikrinimas nėra kažkuo ypatingas, be to, visi mokiniai vis labiau pripranta įvairius patikrinimus laikyti kompiuteriais. Mums nebuvo didelis iššūkis“, – sako Valerijus Jaglinski, Vilniaus S. Konarskio gimnazijos direktorius.   

Lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros tarpiniame patikrinime dalyvavo beveik 800 lenkų mokomąja kalba besimokančių gimnazijos III klasės mokinių. Visų jų surinktų taškų vidurkis siekia 32,7 iš 40 galimų, o taškų vidurkis procentais – 81,8 proc.

Maksimalų taškų skaičių surinko 7,1 proc. mokinių. Nuo 35 iki 40 taškų surinko 390 mokinių, t. y. 48,8 proc. visų patikrinime dalyvavusių mokinių.

Tarpinį patikrinimą sudarė klausymo, skaitymo ir teksto kūrimo dalys. Patikrinimas vyko elektroniniu būdu, jam skirta pusantros valandos. Mokinių atliktos užduotys vertintos automatiškai. Mokiniai surinktus užduoties taškus matė iš karto.

- Reklama -

Lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros tarpinio patikrinimo rezultatai jau pateikti mokykloms, jos gavo ir detalias mokinių rezultatų ataskaitas.

Lenkų mokomąja kalba besimokantys mokiniai tarpinį patikrinimą laikė todėl, kad atnaujinta lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros programa mokyklose įgyvendinama jau nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. Kitos atnaujintos programos mokyklose bus pradėtos įgyvendinti nuo ateinančių mokslo metų.

Tarpiniai pasiekimų patikrinimai – brandos egzamino dalis

Nuo 2024 metų privalomų ir pasirenkamų dalykų tarpinius patikrinimus laikys visų Lietuvos mokyklų vienuoliktokai. Tarpiniai patikrinimai bus brandos egzamino dalis – sudarys 40 proc. egzamino įvertinimo.

„Egzaminas gali būti išlaikytas dar neperžengus IV gimnazijos klasės slenksčio, tereikės į jį ateiti į brandos egzaminą. Patikrinimai leis mokiniams sukaupti dalį baigiamojo vertinimo, išskaidys mokymosi krūvį, mažins įtampą per brandos egzaminų sesiją. Kitaip tariant, kad mokiniai galėtų nuosekliau atskleisti įgytas žinias bei gebėjimus ir patirtų mažiau įtampos dėl vienintelės galimybės žinias ir gebėjimus pademonstruoti per egzaminą, kuris nulemia jų ateities akademinius ir profesinius planus, dvejų metų mokymosi turinys suskaidomas mažesnėmis dalimis“, – sako R. Skaudžius.

Dainius Žvirdauskas, Mokyklų vadovų asociacijos prezidentas, KTU Inžinerijos licėjaus direktorius sako, kad vienareikšmiai teigiamas dalykas, kad mokiniai gali išsidėlioti egzamino krūvį per kelis kartus.

Tarpiniai patikrinimai bus rengiami iš privalomų ir privalomai pasirenkamų dalykų: lietuvių kalbos ir literatūros, tautinių mažumų gimtosios kalbos ir literatūros, matematikos, užsienio kalbų, visuomeninio ugdymo, gamtamokslinio ir technologinio ugdymo dalykų. Dalyvauti tarpiniame patikrinime turės atitinkamus dalykus pasirinkę mokytis mokiniai. Tik dalyvavus tarpiniame patikrinime (jei organizuojamas 1 patikrinimas) arba tarpiniuose patikrinimuose (jei organizuojami 2 patikrinimai) bus galima rinktis laikyti likusią egzamino dalį pagrindinės sesijos metu. Jei mokinys, dalyvavęs tarpiniame patikrinime, nepasirinks laikyti egzamino pagrindinės sesijos metu arba į egzaminą pagrindinės sesijos metu neatvyks, jo brandos atestate bus fiksuojamas tik tarpinio patikrinimo rezultatas.

Nedalyvavus tarpiniame patikrinime dėl pateisinamos priežasties III gimnazijos klasėje, bus sudaryta galimybė tarpinį patikrinimą laikyti IV gimnazijos klasėje su tų metų III gimnazijos klasės mokiniais.

Nedalyvavus dėl pateisinamos priežasties lietuvių kalbos ir literatūros ir (arba) matematikos antrajame tarpiniame patikrinime IV gimnazijos klasėje, bus sudaryta galimybė jį laikyti dar tais pačiais mokslo metais iki pagrindinės egzaminų sesijos pradžios.

Tarpiniai mokinių pasiekimai bus organizuojami mokyklose, mokiniams įprastoje aplinkoje, pamokų metu. Beveik visi tarpiniai patikrinimai vyks elektroniniu būdu.

Detalesnė informacija apie tarpinius patikrinimus, brandos egzaminus nuo 2024–2025 mokslo metų – anksčiau skelbtoje „Atmintinėje dešimtokui (-ei)“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

TOP naujienos

Į savivaldybes iškeliavo pirmieji 2 tūkstančiai mokiniams skirtų planšečių su internetu

Nacionalinė švietimo agentūra pasirašė sutartį su viešąjį konkursą laimėjusia „Telia“ dėl 10 tūkst. planšetinių kompiuterių pirkimo. Pirmoji 2 tūkst. kompiuterių siunta savivaldybėms iškeliauja jau...

Vilniaus Katedros aikštėje – saugaus eismo renginys visai šeimai

„Šiuo, jau kasmetiniu tapusiu renginiu, norime priminti apie tai, kad mes visi esame atsakingi už saugų eismą gatvėse ir keliuose, nesvarbu, kokie eismo dalyviai...

Lina Adomonienė: moterys gali užpildyti IT sektoriaus spragas

Niekam ne paslaptis, jog technologijų sektorius auga taip sparčiai, kad specialistai graibstomi vos pakilę iš universitetų, kolegijų, o kartais net ir mokyklų suolų. Tačiau...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: išsitirti dėl COVID-19 privaloma prieš grįžtant į Lietuvą

Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių ir regionų, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, sąrašą papildė Malta ir Serbija, nebeliko – Latvijos, Jungtinių Amerikos Valstijų,...

Oras: Šiandien daugelyje rajonų numanomi nedideli, trumpi krituliai, daugiausia sniegas, šlapdriba

Šiandien daugelyje rajonų numanomi nedideli, trumpi krituliai, daugiausia sniegas, šlapdriba. Vietomis plikledis. Vėjas šiaurės vakarų, pereinantis į pietvakarių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 0–4 laipsniai šilumos. Gruodžio 26 d. daug kur krituliai, vyraus nedidelis sniegas. Naktį...

Horoskopai balandžio 30 dienai

AVINASNors ir negalite sutikti su savo oponentu, galėtumėte daug ko iš jo išmokti. Atviras protas ir sugebėjimas išklausyti gražiai įprasmintų dieną. Diena tinkama tyrimams ir kūrybai. JAUTISKai visi pranašingi ženklai atrodo beprasmiški, bandykite skaityti tarp...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS