Pastaruoju metu vis labiau populiarėja be žiaurumo (angl. cruelty-free) kosmetikos ir odos priežiūros prekės ženklai. Šių prekės ženklų produkcijos naudojimas išties daro teigiamą poveikį tiek gyvūnų gerovei, tiek žmonių sąmoningumui ir skatina atsakingą bei etišką gamybą.
Kosmetikos be žiaurumo tema nėra nauja, tačiau vis dar labai aktuali. Pavyzdžiui, ne vienam vartotojui kyla įvairių klausimų apie grožio priemones be žiaurumo. Todėl šiame straipsnyje aptarsime, ką turėtumėte žinoti apie tokias priemones.
Kas yra kosmetika be žiaurumo?
Kosmetikos ir odos priežiūros priemonės, žymimos ženklu be žiaurumo, reiškia, kad produktas nebuvo bandomas ant gyvūnų. Tokią kosmetiką renkasi vis daugiau žmonių, todėl priemonių be žiaurumo pasiūla vis plečiasi, o kai kurie prekės ženklai atsisako kenksmingų bandymų su gyvūnais. Tuo tarpu ir valdžios institucijos imasi iniciatyvos – pavyzdžiui, ES testavimas ant gyvūnų yra uždraustas.
Vis dar nemažai prekės ženklų atlieka bandymus su gyvūnais, nes nori parodyti, kad jų priemonės yra saugios. Grožio priemones, pagamintas be žiaurumo, rinktis verta dėl daugelio priežasčių. Pirmiausia, tai prisideda prie gyvūnų gerovės – kosmetikos ir kitų priemonių bandymas su gyvūnais gali sukelti jiems sveikatos problemų. Antra, jūsų pasirinkimas prisideda prie atsakingo ir etiško verslo vystymo.
Kosmetikos be žiaurumo privalumai
Gyvūnų gerovė ir etiškas verslas nėra vienintelės priežastys, kodėl verta rinktis kosmetikos ir odos priežiūros priemones be žiaurumo. Ieškokite priemonių, pažymėtų cruelty-free ženklu, nes jos:
- Yra saugios jūsų odai ir akims. Šios priemonės dažnai gaminamos naudojant švelnius ingredientus, kurie nedirgina odos ir akių. Kadangi jose vengiama cheminių ir sintetinių medžiagų, tokių kaip parabenai, sulfatai ir sintetiniai kvapai, kosmetikos ir odos priemonės be žiaurumo yra puikus pasirinkimas jautriai odai, linkusiai į alergijas;
- Teikia geresnį rezultatą. Be žiaurumo priemonės dažnai būna ir veganiškos. Veganiškas produktas naudoja tik augalinius ingredientus, tokius kaip natūralūs aliejai, augalų ekstraktai ir sviestai. Laikoma, kad augalinės kilmės priemonės yra naudingesnės odai;
- Aplinkai draugiškas pasirinkimas. Dažnai priemonės be žiaurumo yra gaminamos laikantis aplinkos apsaugos standartų ir pakuojamos į perdirbamas ir greičiau suyrančias pakuotes;
- Gali kainuoti tiek pat kiek ir įprasta kosmetika. Cruelty-free nereiškia aukštos kainos. Pavyzdžiui, ESSENCE prekės ženklas yra 100% cruelty-free ir kainuoja ne daugiau nei kita kosmetika.