Atėjus šiltiems orams – atėjo ir baisiosios kraujasiurbės, kurios platina įvairias ligas. Šios ligos komplikacijos yra sudėtingos: nuo ilgalaikių nervų sistemos pažeidimų (paralyžiaus) ir net iki mirties. Tam, kad to išvengti, rekomenduojama skiepytis.
Kada reikia skiepytis nuo erkinio encefalito?
Nuo erkinio encefalito rekomenduojama skiepytis žiemą arba ankstyvą pavasarį, kol dar nėra suaktyvėjusios erkės. Tokiu laiku siūloma skiepytis vien tam, kad spėtų susidaryti imunitetas, kuris bus atsparus erkių nešamoms ligoms. Nuo erkinio encefalito reikia skiepytis kelis kartus, todėl labai svarbu nepamiršti stebėti savo vaikų skiepų knygelės, kad nepražiopsoti skiepų dienos. Skiepų „maratonas“ vyksta taip:
- I dozė
- II dozė (po 1 – 3 mėnesių pirmos dozės)
- III dozė (po 5 – 12 mėnesių antros dozės)
- I palaikomoji dozė (po 3 metų po trečios dozės)
- Palaikomosios dozės (vaikams reikia skiepytis kas 5 metus)
Šioje svetainėje galite rasti vaikiškų prekių, kurios prisidės prie jūsų mažųjų baimės pašalinimo skiepams.
Nuo erkinio encefalito jau galima vakcinuoti nuo 1 metų vaikus, todėl nenustebkite, jog šeimos gydytoja paskatins jūsų mažylį paskiepyti. Juk jis visur pradėjo šliaužti ir ropoti! Na, o jeigu esate nėščia, bet norite pasiskiepyti, geriau pasitarkite su šeimos gydytoja, ar tai nepakenks jūsų vaisiui.
Kada nerekomenduojama skiepytis?
Jeigu vaikas yra linkęs į įvairias alergijas ir po kitų skiepų pasireiškė komplikacijos, tuomet nuo erkinio encefalito nesiūloma skiepytis. Gaminant skiepus nuo erkinio encefalito yra naudojami formaldehido ir protamino sulfatas, antibiotikai gentamicinas ir neomicinas. Jeigu jūsų vaikas yra susidūręs su šiomis medžiagomis ir jos jam sukėlė nemalonių reiškinių, tuomet skiepytis šia vakcina nederėtų. Taip pat draudžiama skiepytis, jeigu jūsų vaikas karščiuoja arba turi problemų su kvėpavimo takais.
Savo šeimos gydytoją jūs privalote įspėti, jeigu jūsų vaikas turi sutrikusių antikūnų gamybą, nusilpusį imunitetą, jeigu serga onkologinėmis, smegenų ir kitomis ligomis bei jeigu lengvai susiformuoja kraujosruvos. Vaikai, kurie turi šias problemas, negali būti skiepijami nuo erkinio encefalito!
Koks galimas šalutinis poveikis?
Po kiekvieno skiepo jūs esate įspėjami dėl galimo šalutinio poveikio. Ne išimtis yra ir su vakcina nuo erkinio encefalito. Nuo šių skiepų vaikams gali pasireikšti:
- Veido ar gerklės patinimas
- Odos bėrimai
- Pamėlusios lūpos ar liežuvis
- Nualpimas
- Kraujospūdžio sumažėjimas
- Sutrikęs kvėpavimas
Visi šie reiškiniai yra laikini, todėl bijoti skiepyti vaikų – nereikėtų.
Jeigu vaikui po skiepo pasireiškė karščiavimas, paraudimas dūrio vietoje, galvos (raumenų) skausmai, nuovargis ar neramus miegas, tai irgi priskiriama prie skiepo šalutinių poveikių. Dažnai tėvai išsigąsta, jog po skiepų vaikai tampa dirglūs, tačiau reikia įsidėmėti tą faktą, jog tai yra trumpalaikis poveikis. Užsikrėtus erkių nešamomis ligomis yra žymiai blogesnis ir ilgaamžiškesnis procesas, kuris gali vaiką privesti iki mirties.