14.3 C
Telšiai
2024 / 09 / 08

Kaip sutaupyti gaminant maistą ant kaitlentės? Kelios klaidos sąskaitas gerokai padidina

Ar jau skaitėte?

Rudenėjant maisto gamyba nuo grilio vėl grįžta į namus. Ant kaitlentės vis dažniau atsiduria troškiniai, sriubos, pradeda virti obuolienės. Kaip pasirūpinti, kad dėl to neišaugtų elektros energijos sąskaitos? Prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė dalijasi keliais paprastais praktiškais patarimais, kurie leis sutaupyti gaminant maistą.

- Reklama -

„Ruduo tradiciškai palaipsniui keičia pirkėjų pirkinių krepšelius: dažniau pradedama ieškoti sotesnių jau pagamintų patiekalų, didesnio dėmesio susilaukia sriubos, troškiniai, daugiau nuperkama ne marinavimui skirtos, o maltos mėsos. Kitaip sakant, maisto gamyba iš lauko grįžta į virtuvę. Be to, rudens pradžia yra ir metas, kai žmonės šviežias gėrybes perka ištisais kilogramais – akivaizdu, kad ima ruoštis ir jų atsargas žiemai, virti uogienes, džemus“, – pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Kaitlentė.

Dažnoje virtuvėje rudeniškos sriubos, troškiniai, uogienės gardžiu aromatu namus pripildys stovėdamos ne ant dujinės viryklės, o ant elektrinės ar indukcinės kaitlentės. Pastarosios tampa ypač populiarios, mat idealiai lygų paviršių lengva prižiūrėti, maisto ruošyba ant jų trunka mažiau, taip pat jos paprastai sunaudoja mažiau elektros energijos, tad būna ekonomiškesnės. Tačiau kelios klaidos net ir gaminant ant jų gali lemti, kad mėnesio gale teks visai be reikalo sumokėti daugiau.

Naudokite tinkamo dydžio indus. Daugelis žino, kad indukcinėms kaitlentėms tinka tik specialiai joms pritaikyti puodai ir keptuvės. Priešingu atveju ji paprasčiausiai gali net neveikti. Tačiau G. Urbonavičiūtė pataria nepamiršti ir įvertinti jų dydžio – nesvarbu, ar virsite ant indukcinės, ar stiklo keramikos kaitlentės.

„Kad kaitlentė veiktų optimaliai, naudokite tokio diametro puodą ar keptuvę, kokio dydžio yra kaitvietė. Per didelis puodas gerokai pailgins virimo laiką, nes kais tik maža jo dugno dalis. Tuo tarpu naudojant per mažą puodą, eikvosite energiją – šildysite orą“, – sako maisto gamybos žinovė.

Supjaustykite produktus mažesnėmis dalimis. Daržoves, mėsą, kitus produktus verta pasmulkinti – tai gerokai pagreitins maisto ruošimo procesą, tad ir energijos bus suvartojama mažiau.

- Reklama -

Nepamirškite dangčio. Ruošdami maistą puodą ar keptuvę uždengę dangčiu pagreitinsite gaminimo laiką. Taip yra todėl, kad dangtis išlaiko šilumą puode – ten, kur jos reikia, o ne išeina į orą. Taip maistas paruošiamas greičiau ir sumažinamas sunaudojamos energijos kiekis.

Nuvalykite puodų dugną. Nešvarumai gali ne tik pridegti, skleisti blogą kvapą, bet ir pradėti kliudyti šilumai patekti į puodą.

„Jeigu nešvarumai, pridegimai yra sunkiai pašalinami paprasčiausia kempine ir indų plovikliu, išbandykite sodą. Sodą ištirpinkite mažame kiekyje vandens, kad susidarytų pasta. Į ją įpilkite šiek tiek indų ploviklio ir įberkite druskos. Mišinį užtepkite ant puodo ar keptuvės dugno, palikite 10-15 minučių, o tuomet nuvalykite“, – pataria G. Urbonavičiūtė.

Palaikykite švarą. Kaitlentė visada turi būti švari. Reguliariai ją valykite, nes ant kaitviečių susikaupę nešvarumai trukdys šilumos srautui, todėl įranga naudos daugiau elektros energijos.

„Nebūtina pirkti specialių valiklių – yra labai paprastas ir pigus būdas jas nuvalyti per kelias sekundes. Tam pravers namuose turimi produktai, o kaitlentė bus kaip nauja – pašalinsite net riebiausias, pridegusias žymes“, – sako G. Urbonavičiūtė.

Prieš pradėdami valyti, maisto gamybos žinovė kviečia nepamiršti poros pagrindinių taisyklių. Pirmiausia, kad nepažeistumėte jautrios dangos, negalima naudoti šiurkščių kempinių ar šveistukų, kurie gali lengvai ją subraižyti. Antra, indukcinei kaitlentei valyti jokiu būdu negalima naudoti stiprių cheminių medžiagų ir chloro baliklių, taip pat miltelių preparatų, nes jie taip pat lengvai pažeidžia tokio tipo paviršių.

„Net ir didžiausius pridegimus ir sutepimus galima išvalyti dviem dažnoje virtuvėje turimais produktais – actu ir valgomąja soda. Iš pradžių kaitlentę nuvalykite su trupučiu spiritinio acto. Taip ne tik pašalinsite dalį nešvarumų, bet ir nuriebalinsite paviršių. Tada pabarstykite ją valgomąja soda ir ant jos sluoksnio paskleiskite drėgną popierinį rankšluostį arba drėgną, bet gerai nuspaustą skudurėlį. Palikite maždaug 15-20 minučių, o tada teliks nušluostyti minkštu virtuviniu rankšluosčiu. Galiausiai, galime papildomai nublizginti paviršių minkšta šluoste, šiek tiek pamirkyta citrinos sultyse“, – pataria G. Urbonavičiūtė.

Beje, nuvalyti kaitlentę padeda ir kiek netikėta priemonė – skutimosi putos, kadangi jos pasižymi minkštinančiomis ir riebalus tirpdančiomis savybėmis. Viskas, ką reikia padaryti, tai užpurkšti jų ant kaitlentės, o po kurio laiko nuvalyti minkštu skudurėliu. Rezultatas bus puikus.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

3 klasikiniai itališki desertai, kuriuos pagaminti paprasčiau nei tiramisu

Pažintis su itališkais desertais daugeliui, ko gero, apsiriboja tik tiramisu. Tačiau šalis, garsėjanti lazdyno ir pistacijų riešutais, sūriu ir šokoladu, konditerius įkvėpė sukurti ne...

Naujos kartos taromatas pradėjo veikti šalia „Rimi“ prekybos centro Šiauliuose – per minutę apdoroja 100 butelių

Skandinavijoje puikiai pasiteisinusi praktika atkeliavo į Lietuvą. Ne po vieną, o dešimtis užstato pakuočių iškart galintis priimti ir nuskaityti „Tomra R1“ taromatas praėjusią savaitę...

ORAI: Šiandien debesuota, krituliai, nedidelis sniegas, šlapdriba, lietus

Šiandien Lietuvoje debesuota. Daugelyje rajonų krituliai, vyraus nedidelis sniegas, šlapdriba, vakariniame šalies pakraštyje – lietus. Vietomis lijundra, plikledis. Vėjas pietvakarių, vakarų, 7–12 m/s, pajūryje...

Tyrimas atskleidė: beveik 60 proc. Lietuvos moterų norėtų atjauninti savo odą

Jaunystės kultas – ne tik skambus pavadinimas, tai tikrų tikriausia realybė –60 proc. Lietuvos moterų norėtų atjauninti savo odą, atskleidė naujausia „Spinter tyrimai“ visuomenės...

Balandžio 10-oji, šeštadienis, savaitgalio pramogų gidas

Balandžio 10-oji, šeštadienis, 15 savaitė. Saulė teka 06:32, leidžiasi 20:10, dienos ilgumas 13.38. Mėnulis (Delčia). Nauja audioknyga: „301 patarimas geram darbuotojui ir blogam”. Autoriai: Mantas Tvarijonavičius, Sakalas Uždavinys. »Pasiklausykite 35 min. nemokamai! Vardadieniai: Apolonijus, Mintautas, Agna, Margarita. Šiandienis orai: Šiandien debesuota...

Numatoma keisti biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką

Seimas pradėjo svarstyti Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pakeitimus, pagal kuriuos nuo ateinančių metų pradžios turėtų keistis biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS