Nešiojami kompiuteriai pasižymi įvairių parametrų gausa. Tikriausiai yra ne kartą tekę girdėti tokius pavadinimus, kaip RAM, Intel, FULL HD ir kitus. Šių sąvokų jūroje bei nešiojamų kompiuterių parametrų gausoje galima paskęsti. Kokius pagrindinius parametrus turėtų žinoti kiekvienas, kuris šiuo metu ieško naujo nešiojamo kompiuterio?
Operacinės sistemos pasirinkimas
Nešiojamo kompiuterio paieškas pradėkite ne nuo pagrindinių jo parametrų išsiaiškinimo, bet nuo apsisprendimo dėl operacinės sistemos. Iš viso yra skiriamos keturios pagrindinės operacinės sistemos – tai „Windows“, „MacOS“, „Chrome“ OS bei „Linux“. Visos šios operacinės sistemos turi savų privalumų ir trūkumų. Rinkdamiesi operacinę sistemą, visada rinkitės tą, su kuria jums patogu dirbti, bei atsižvelkite į tai, kokią programinę įrangą ruošiatės naudoti.
Procesoriaus pasirinkimas
Visiems, kuriems bent kartą teko dirbti kompiuteriu, žino „Intel“ ir „AMD“ pavadinimus. Šiais pavadinimais vadinasi pagrindinės bendrovės, gaminančios procesorius. Kalbant apie „Intel“ procesorius, būtina paminėti, kad pagrindiniai jų procesoriai yra „Core i3“, „Core i5“, „Core i7“ ir „Core i9“. „Core i3“ procesorius yra silpniausias, o štai „Core i9“ pasižymi išskirtine galia. „Intel“ procesoriai pasižymi tuo, kad yra pakankamai greiti, jie suderinami su daugeliu programų bei žaidimų ir naudojantis jais, visa sistema dirba stabiliai. O štai AMD procesoriai pasižymi palyginti nedidelėmis kainomis, geru kainos ir kokybės santykiu. Šie procesoriai puikiai tinka standartiniuose kompiuteriuose.
Nešiojamojo kompiuterio atmintis
RAM atmintis ir duomenų kaupimo (kietojo disko) atmintis nėra tas pats. Operatyvioji kompiuterio atmintis (RAM) yra viena svarbiausių dalių nešiojamojo kompiuterio sisteminiame bloke. RAM atsako už duomenų perdavimo greitį iš procesoriaus. Pažymėtina, kad RAM saugo programų informaciją, naudojamą esamuoju momentu. SSD ir HDD – tai skirtingų tipų atminties saugyklos. SSD yra didelės spartos diskai, pasižymintys aukštu duomenų saugos rodikliu. Šiuose diskuose nėra jokių judančių detalių, todėl jis labai lėtai nusidėvi ir nėra labai jautrus smūgiams. Šie diskai neskleidžia visiškai jokio garso ir eikvoja mažiau energijos nei HDD diskai. Atkreipkite dėmesį į tai, kad nėra vieno SSD disko, kurį būtų galima sumontuoti bet kuriame kompiuteryje, nes dauguma jų net neturi lizdo SSD disko integravimui. SSD diskai yra skirstomi į tipus, t. y., į PCIe ir NVMe bei SATA ir mSATA tipus. HDD diskai yra dalinai mechaniniai. Šių diskų privalumas yra tas, kad jie yra pakankamai pigūs, talpūs ir laiko patikrinti. Jie veikia lėčiau nei SDD diskai, yra už juos didesni ir sunkesni.
Nešiojamųjų kompiuterių ekranų savybės
Nešiojamų kompiuterių ekranai yra skirtingi. Jų dydis gali svyruoti nuo 11 iki 19 colių. 19 colių ekranai tinka tokioms veikloms, kaip dokumentų peržiūra, nuotraukų ir vaizdo medžiagos redagavimas, žaidimai ir t. t. Kitas parametras yra raiška. Pagrindinėmis nešiojamų kompiuterių ekranų raiškos yra laikomos šios, t. y., standartinė HD raiška, HD+ raiša, taip pat FULL HD, retina ekranas, QHD ir QHD+ raiškos bei4K Ultra HD. Nešiojamo kompiuterio ekrano tipai taip pat yra skirtingi. Ekranai gali būti matiniai ir blizgūs.
Vaizdo plokštė
Vienas svarbiausių nešiojamo kompiuterio elementų yra vaizdo plokštė. Nešiojamieji kompiuteriai neturi neturi atskirų vaizdo plokščių kaip staliniai kompiuteriai. Pažymėtina, kad šis komponentas yra vienas brangiausių, tačiau jam taupyti nepatartina.