Nesvarbu, kuo šeriate savo augintinį – žalia mėsa, konservais ar sausu maistu, šunų skanėstai taip pat gali būti įtraukiami į jūsų augintinio mitybos racioną. Žinoma, skanėstus vertėtų duoti tik ypatingomis progomis – nereikėtų užmiršti, kad toks maisto papildas turėtų sudaryti ne daugiau nei 10 procentų mitybos raciono. Taigi, kada ir už ką šuniui galima duoti skanėstų?
Skanėstai palepinimui
Skanėstai gali padėti sukurti tvirtesnį tarpusavio ryšį, todėl kartais skanėstų galima duoti be jokios ypatingos progos. Jei jūsų augintinis nepasitiki kitais žmonėmis, galite paprašyti svečių, kad jie paduotų šuniui skanėstų, nuvykus į veterinarijos kliniką to paties galite paprašyti veterinaro, ir t.t.
Skanėstai dresūrai
Jei už tinkamą elgesį šuo bus skatinamas skanėstais, natūralu, kad įvairių paklusnumo komandų jis išmoks kur kas greičiau, be to, tą darys tikrai noriai. Dresūrai skirti skanėstai turi būti nedideli ir pakankamai minkšti, kad augintinis juos galėtų greitai sukramtyti, ir vėl koncentruotis į šeimininką.
Įvairūs funkciniai skanėstai
Skanėstai šunims gali būti skirti ir įvairių problemų sprendimui. Pavyzdžiui, prekyboje galite rasti skanėstų, kurie skirti kailio puoselėjimui, sąnarių ligų prevencijai skirtų kąsnelių, kramtalų, pritaikytų apnašų ir akmenų šalinimui, ir t.t.
Kramtalai
Šunims labai patinka graužti, tačiau kartais jie tam pasirenka šeimininkų batus, stalo koją, ir t.t. Taip tikrai nenutiks, jei jūsų augintinis visuomet turės, ką graužti, todėl verta rinktis „ilgo grojimo“ kramtalus, kurie padės šuniui atsipalaiduoti ir patenkins kramtymo poreikį.