20.6 C
Telšiai
2024 / 05 / 23

Iš Šiaulių banko ir „Invalda INVL“ susijungimo naudos gaus abiejų pusių klientai

Ar jau skaitėte?

Šiaulių bankas ir „Invalda INVL“ sėkmingai baigia sujungti mažmeninius verslus. Nuo gruodžio 1 dienos Šiaulių banko grupė pradeda valdyti antros ir trečios pakopos pensijų fondus bei mažmeniniams investuotojams skirtus investicinius fondus, suteikdama naujų investavimo galimybių klientams, pasiūlys atnaujintą gyvybės draudimo paslaugų krepšelį. Užbaigus sandorį, „Invalda INVL“ taps didžiausia Šiaulių banko akcininke.

- Reklama -

41,8 mln. eurų vertės mažmeninio verslo sujungimo sandorį, apie kurį šalys paskelbė prieš metus, „Invalda INVL“ ir Šiaulių bankas užbaigia lapkričio 30 dieną. Iš viso sandoris apima daugiau nei 210 tūkst. klientų ir per 1,2 mlrd. eurų valdomo klientų turto Baltijos šalyse. Po šio sandorio klientų patikėtos valdyti lėšos ir saugomas turtas Šiaulių banko grupėje padidės ketvirtadaliu ir viršys 6 mlrd. eurų, o darbuotojų skaičius visoje Lietuvoje perkops 1,1 tūkst.

RPT.lt koliažas.

Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius tvirtino, kad šis susijungimas yra nuoseklių, kryptingų banko žingsnių keistis ir augti dalis, o prie Šiaulių banko grupės prisijungianti 160 INVL specialistų ir ekspertų komanda papildys ir išplės kompetencijas, kas leis užtikrinti dar aukštesnę kokybę klientams.

„Tapsime dar konkurencingesni ir esame nusiteikę augti sparčiau nei rinka trijuose svarbiausiose – privačių, verslo ir investuojančiųjų klientų – srityse. Tikime, kad taip paskatinsime pasitempti visą Lietuvos finansų rinką“, – teigė V. Sinius.

Tuo tarpu „Invaldos INVL“ vadovas Darius Šulnis aiškino, kad šis sandoris yra dar vienas kryptingas žingsnis pirmyn, duodantis daugiau geresnių pasirinkimų klientams ir atveriantis naujas galimybes nuosekliai banko plėtrai ir augimui.

„Didiname akcijų dalį banke, kuris stabiliai uždirba aukštą grąžą ir kuris turėtų tapti dar patrauklesniu instituciniams bei privatiems investuotojams“, – sakė D. Šulnis.

- Reklama -

Naujai bendrovei vadovaus V. Rūkas

Šiaulių bankas iki šiol neturėjo valdomų pensijų ir investicinių fondų. Nuo gruodžio 1 dienos INVL antros ir trečios pakopos pensijų fondus bei mažmeniniams klientams skirtus investicinius fondus valdys naujai įsteigta Šiaulių banko grupės bendrovė „SB Asset Management“, į kurią pereina „INVL Asset Management“ investicijų valdytojų ir ekspertų komanda.

Naujos bendrovės direktoriumi tampa Vaidotas Rūkas, iki šiol vadovavęs INVL Investicijų valdymo padaliniui. „SB Asset Management“ toliau laikysis unikalios investavimo strategijos „Index Plus”, o pensijų ir investicinių fondų pavadinimai artimiausiu metu nesikeis.

Šiaulių banko grupės gyvybės draudimo verslą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje valdys bendrovė „SB draudimas“, kuri, prognozuojama, Lietuvoje užims apie 7 proc. gyvybės draudimo rinkos. Bendrovei vadovaus Rasa Kasperavičiūtė, iki šiol ėjusi „INVL Life“ direktorės pareigas ir sukaupusi 20 metų vadovavimo patirties tarptautinio kapitalo gyvybės draudimo versle.

Šiaulių banke taip pat buvo įsteigtos tam skirtos tarnybos. Privačių klientų tarnybai vadovaus iki šiol „INVL Asset Management“ generalinės direktorės pareigose buvusi Laura Križinauskienė. Įsteigtos Investicijų valdymo tarnybos vadovu paskirtas Tomas Varenbergas, iki šiol ėjęs banko Rinkos ir iždo departamento direktoriaus pareigas. Banko Verslo klientų tarnybai vadovaus ilgametė Šiaulių banko valdybos narė Daiva Šorienė, anksčiau ėjusi Pardavimų ir rinkodaros tarnybos vadovės pareigas.

„Invalda INVL“ – didžiausias akcininkas

41,8 mln. eurų vertės sandoriui užbaigti Šiaulių bankas išleis naują tikslinę akcijų emisiją, kurią, mokant po 0,645 euro už akciją, išpirks „Invalda INVL“. Šiaulių bankas, gavęs Lietuvos banko leidimą, dar turės įregistruoti įstatų pakeitimus dėl įstatinio kapitalo padidinimo. Tai tikimasi padaryti iki šių metų pabaigos.

„Invaldai INVL“ atiteks 9,39 proc. Šiaulių banko akcijų ir bendrovė taps didžiausia Šiaulių banko akcininke. Numatoma, kad kitąmet, įgyvendinus visas pasirašytas akcijų perleidimo sutartis, „Invaldos INVL“ akcijų paketas Šiaulių banke pasieks beveik 20 proc., „Girteka Logistics“ valdytojai „Willgrow“ priklausys 8,9 proc., ERPB – 7,2 proc., „Tesonet Global“ – 5,3 proc., o ilgamečiams banko akcininkams Algirdui Butkui bei Gintarui Kateivai ir su jais susijusioms šalims – po 4,9 proc. akcijų. Likusi Šiaulių banko akcijų dalis – institucinių ir mažmeninių investuotojų rankose.

Nuo gruodžio 1 dienos naujuoju bendrovės „INVL Asset Management“ vadovu tampa Paulius Žurauskas, kuris iki šiol buvo bendrovės Turto valdymo veiklos vadovas.

Iš sandorio naudos gaus abiejų pusių klientai

INVL generalinė direktorė Laura Križinauskienė tvirtino, kad iš sandorio naudos gaus abi pusės ir jų klientai. Ji taip pat akcentavo, kad Šiaulių bankas turi plačiausią aptarnavimo tinklą Lietuvoje.

„Iš sandorio naudos gaus abiejų pusių klientai. Tai svarbiausia yra. Iš INVL pusės bus pasinaudota galimybe ir bus didelė nauda, žmonės galės būti aptarnauti ir šiuo metu realiai naudą pajus grupės, kurios yra arčiau kliento, namų“, – spaudos konferencijos metu teigė L. Križinauskienė.

„Šiaulių banko grupė turi plačiausią aptarnavimo tinklą tarp bankų Lietuvoje“, – tvirtino ji.

Tuo tarpu Šiaulių banko Rinkų ir iždo departamento direktorius Tomas Varenbergas aiškino, kad sujungus verslus pastiprės komanda, organizacija ir bus galima įgyvendinti ambicingesnius tikslus.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

ŠIAULIŲ BANKAS INVL SANDORIS SINIUS ŠULNIS KRIŽINAUSKIENĖ VARENBERGAS

TOP naujienos

Horoskopai vasario 9 dienai

AVINASJums visiškai nesunku prisitaikyti prie pasikeitusių darbo sąlygų. Tai garantuoja jums didelį pranašumą prieš kitus. Galite pradėti rimtai planuoti dalykus, apie kuriuos anksčiau nė...

Šiandienos rytą kai kur rūkas, plikledis

Aukštesnio slėgio laukas lems palyginti sausus, ramius, bet ūkanotus orus. Šiandien žymesnių kritulių nenumatoma. Rytą kai kur rūkas, plikledis. Pūs nestiprus pietvakarių, pietų vėjas. Aukščiausia...

Spalio 18-oji – tamsiuoju paros metu žuvo pėsčiasis

Spalio 18 dieną, pirmadienį, eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, žuvo 1 žmogus (pėsčiasis), 13 sužeista. Daugiausia nukentėjo vairuotojų (5) ir pėsčiųjų (4), vienas eismo įvykis...

Ryšių reguliavimo tarnyba siūlo didinti universaliosios pašto paslaugos tarifus

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) paskelbė nutarimo projektą, kuriame didinami universaliosios pašto paslaugos tarifai. Taip pat, pasak RRT, keičiasi korespondencijos siuntų, siunčiamų Lietuvoje, kainodaros principai. „Įvertinę...

Telšiuose neblaivus vairuotojas kliudė du automobilius ir pasišalino iš įvykio vietos

Telšiuose neblaivus vairuotojas šeštadienį kliudė du automobilius ir pasišalino iš įvykio vietos, pranešė policija. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, sausio 20 d., tarp 21 ir 22 val. (laikas tikslinamas) Vilniaus gatvėje vyras (gim. 1989...

Daugėja lietuvių keliaujančiųjų gydytis svetur

Tarpvalstybinė sveikatos priežiūra palengva atsigauna po koronaviruso pandemijos sukrėtimo. Praeitais metais pastebimai padaugėjo gyventojų prašymų kompensuoti išlaidas už kitose Europos šalyse suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, įsigytus vaistus ar medicinos pagalbos priemones, praneša Valstybinė ligonių...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS