Vietoj piniginės baudos motociklo vairuotojas praras teisę vairuoti

164

Savaitgalio popietę Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai susidūrė su kiek neįprasta situacija. Prie Masčio ežero buvo pastebėtas aštuoniolikmečio vairuojamas motociklas, kuris važinėjo pėsčiųjų ir dviračių takais. Už tokio pobūdžio Kelių eismo taisyklių pažeidimą numatyta 30-90 eurų bauda, tačiau tai dar ne viskas.

Dėl tuo metu tik pačiam motociklo vairuotojui žinomų priežasčių, pamatęs, kad policijos pareigūnai įjungė specialius šviesos ir garso signalus, pastarasis ne sustojo, o padidinęs greitį nurūko tolyn. Policijos pareigūnams teko ne tik vytis motociklininką, bet prireikė ir garsiakalbio pagalba pareikalauti sustoti. Tačiau motociklo vairuotojas taip skriejo Telšių miesto gatvėmis, kad jam buvo nė motais degantis raudonas šviesoforo signalas, reguliuojantis pėsčiųjų perėją. Laimei, tuo metu per perėją nėjo pėstieji ir buvo išvengta nukentėjusiųjų. Be to, jaunuolis važiavo ne vienas – kartu vežėsi septyniolikmetį bičiulį.

Policijos pareigūnų profesionalumo dėka, Gėlių gatvėje motociklo vairuotojas ir jo keleivis buvo pričiupti užblokuojant kelią. Motociklininkas teisinosi, kad nesuprato, jog yra stabdomas policijos pareigūnų, o motociklo variklio garsas buvo toks didelis, kad nei vairuotojas, nei keleivis negirdėjo juos besivejančio tarnybinio policijos pareigūnų automobilio.

Aiškinantis įvykio aplinkybes, nustatyta, kad motociklas – techniškai tvarkingas, įregistruotas įstatymų nustatyta tvarka, draustas civilinės atsakomybės draudimu. Motociklo vairuotojas – blaivus, turintis teisę vairuoti.

Vėliau, pats motociklo vairuotojas teigė, kad nepakluso teisėtam policijos pareigūnų reikalavimui sustoti, bijodamas prarasti vairuotojo pažymėjimą už važinėjimą pėsčiųjų ir dviračių takais. Tad priėmęs sprendimą nestoti, vairuotojas tikrai privalės atsisveikinti su teise vairuoti transporto priemones – nepaklusimas reikalavimui sustabdyti transporto priemonę užtraukia baudą nuo 850 iki 1200 eurų bei teisės vairuoti atėmimą nuo 3 iki 5 metų. Vairuotojui taip pat gali būti paskirtas motociklo „Yamaha“ konfiskavimas.

Būkime atidūs ir atsakingi kelyje!

Vaizdo įrašas:

Audronė Ralytė
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė