13.3 C
Telšiai
2024 / 07 / 19

Vaikas mėgsta piešti? „Iki“ siūlo 3 idėjas užsiėmimams namuose – nieko nekainuos, o vaikams įspūdžių bus begalė

Ar jau skaitėte?

Mokyklose vis daugiau dėmesio skiriama moksleivių kūrybinio mąstymo skatinimui. Šiemet ši tendencija atsispindi ir moksleivių tėvų pirkinių sąrašuose, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Kūrybiškumą ugdyti tėvai siekia ir namuose, o tą visai paprastai padaryti galima neįdedant daug pastangų: atsigręžiant į gamtą ir tai, ką jau turite namuose.

- Reklama -

 Prekių sąrašuose – daugiau kūrybinių rinkinių

„Galima vertinti, kad vienų ar kitų kanceliarinių prekių paklausa tiesiogiai priklauso nuo to, kokį sąrašą gauna mokiniai ar jų tėvai iš švietimo įstaigų. Šiemet, panašu, daugiau atsiranda kūrybinių rinkinių. Taip pat, kaip visuomet, paklausūs įvairios piešimo priemonės: akvarelės, guašas, pieštukai, teptukai“, – atkreipia dėmesį V. Budrienė.

Pasak jos, kanceliarinių prekių prekyba jau yra įgavusi pagreitį, o kelerių metų statistika rodo, kad daugiausia tėvų suskubs apipirkti vaikus paskutinę vasaros savaitę.

Piešimas namuose.

„Pastebime, kad daug mūsų pirkėjų turi išties gerus sumanaus apsipirkimo įgūdžius: pirkinius planuoja pagal sąrašą, pastebi akcijas, patrauklius pasiūlymus, vertina kainos ir kokybės santykį. Į mokyklinius pirkimus nevengia pasiimti ir vaikų – juk būtent jiems bus skirtos prekės, tad atsižvelgia, kad jos patiktų ir moksleiviams“, – pasakoja V. Budrienė.

Ji atkreipia dėmesį, kad vienas iš patikimiausių būdų suvaldyti išlaidas ruošiantis į mokyklą – remtis reikalingų prekių sąrašu. Jį dažnai pateikia ir pačios mokyklos, nors galima susidaryti ir patiems. Visgi, prieš aklai sekant juo ir perkant viską iš eilės, visų pirma namuose reikėtų atlikti reviziją – kokie jau turimi reikmenys, priemonės mokyklai yra dar puikiai tinkami naudoti, kad neišlaidautumėte be reikalo.

- Reklama -

3 idėjos smagiai meninei veiklai namuose

Dailė, įvairios kitos meninės veiklos vaikams atneša daug naudos. Jos skatina saviraišką, lavina motorinius įgūdžius, ugdo kantrybę, didina koncentraciją. Užbaigus piešinį ar sukūrus kitą darbą, sustiprės ir vaiko pasitikėjimas savimi. O svarbiausia – vaikams tiesiog bus smagu ir įdomu.

Kai kuriuos vaikus sudominti kūrybine veikla tereikia popieriaus lapo ir spalvotų pieštukų. Tačiau jeigu norite paįvairinti jo popamokinę veiklą, „Iki“ siūlo išbandyti 3 lengvų meninių užsiėmimų idėjas. Prireiks minimalaus kiekio reikmenų, kurių tikriausiai jau yra namuose, mažai pastangų pasiruošimui – tačiau gali atnešti begalę džiugių įspūdžių atžalai.

Tapyba su gamta. Piešti galima ne tik kreidelėmis, pieštukais, flomasteriais ar teptukais. Išbandykite tapybą augalais – taip vienu šūviu nušausite du zuikius: pasivaikščiosite gryname ore, o vaikas išbandys kai ką naujo ir įdomaus.

Po pamokų pasivaikščiokite su vaiku parke ar tiesiog savo namų darže, sode. Leiskite jam surasti alternatyvų teptukams – tegu renkasi gėlių žiedus, lapus, šakeles, stiebus, kankorėžius, smilgas ir kitus daiktus iš gamtos.

Grįžus namo išdėliokite jo susirinktus augalus padėkle, kad prieš akis jam būtų visa jų spalvų ir tekstūrų įvairovė. Patieskite piešimo lapą ir atidarykite guašą ar kitus dažus. Vaikas galės bandyti piešti kuo įvairiausiomis technikomis: smilgos galbūt tarnaus kaip teptukai, žiedas gali būti lyg štampas, o šakelės padės sukurti įdomų raštą. Leiskite jam tyrinėti ir kurti.

Rankų darbo plytelės. Tėvams tereikės šiek tiek pabūti statybininkais, o tuomet vaikas galės tapti dekoruotoju. Namų darbo plytelėms prireiks tik miltų, druskos, vandens ir saulės. Sumaišykite ½ puodelio vandens, 1 ½ puodelio miltų, ¾ puodelio druskos ir minkykite apie 2 minutes. Tuomet miltais lengvai pabarstykite stalviršį ir iškočiokite tešlą į maždaug centimetro aukščio kvadrato formą – tai bus plytelė, ant kurios vaikas galės piešti.

Kol tešla minkšta, joje galite padaryti ir įspaudų – pavyzdžiui, sausainių formelėmis, arba tiesiog išbraižykite dantų krapštuku. Palikite plytelę kelioms valandoms tiesioginiuose saulės spinduliuose, tuomet apverskite, kad išdžiūtų ir apačia. Jeigu diena apniukusi, išdžiovinti plytelę galite orkaitėje.

Išdžiūvusią plytelę duokite vaikui spalvinti akriliniais dažais. Gera mintis iškart pasigaminti daugiau plytelių, kad vaikas turėtų daugiau laisvės parodyti savo kūrybiškumą. Galite, pavyzdžiui, pasiūlyti, kad jis nuspalvintų po plytelę kiekvienam namų kambariui.

Akmeniniai sukulentai. Panašiai kaip su plytelėmis, tačiau dar greičiau – mat tėvams nereikės gaminti produkto, ant ko galima piešti. Tereikės pririnkti akmenų kieme arba panaudoti parsivežtus kaip suvenyrus iš pajūrio.

Visų pirma kartu su vaiku apžiūrėkite nuotraukas, kokia plati yra sukulentų ir kaktusų įvairovė, kad vaikas geriau suprastų šią veiklą. Galite tą padaryti ir nusivedus jį į gėlių skyrių parduotuvėje. Tuomet tereikės akrilinių dažų, kad vaikas ant akmenų atkurtų matytus vaizdus arba sugalvotų dar įdomesnių.

Galite kurti ir didesnius kaktusus – pakaks kelis akmenis suklijuoti kartu. O tuomet paimkite nedidelių vazonėlių (jeigu dugne yra skylučių – užklijuokite jas), pripilkite smėlio ir išdėliokite sukurtus sukulentus.

 Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Lietus ir toliau skalaus Lietuvos kraštą

Rugpjūčio 29-os dieną trumpai palis daugelyje rajonų. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s. Aukščiausia temperatūra 16–21 laipsnis šilumos. Kraujavimas iš nosies vasarą itin dažnas: kaip atskirti...

Krosnimi dar kvepiančių šviežių ir nebrangių kepinių paslaptys: 5 įdomybės, kurios padeda „Iki“ pelnyti pirkėjų simpatijas

Šviežutėliai, vos iš krosnies ištraukti kepiniai – vienas iš dienos malonumų, kuris prieinamas ne tik mažų kepyklėlių lankytojams. Kasdien šimtuose „Iki“ parduotuvių visoje šalyje...

Prasideda smidrų sezonas: savaitgalio pusryčiams išbandykite jais gardintą receptą

Pasibaigus žiemai bei džiaugiantis vis ilgesnėmis dienomis svarbu pasirūpinti ir šaltuoju metų laikotarpiu vitaminų stygių patyrusiu organizmu. Todėl sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė...

Prognozuojami karščiausi metai per visą istoriją: pokyčiai jau stebimi ir Lietuvoje

Globali birželio mėnesio temperatūra rekordines aukštumas pasiekė dar prieš „El Niño“ – natūraliai kas keletą metų pasikartojantį klimato reiškinį, kai įšyla tam tikros Ramiojo...

Dovanos seneliams: renkant jas prisiminkite kelias svarbias taisykles

Artėjantis švenčių laikotarpis yra lyg maratonas, kuriam nebuvo laiko pasiruošti: šventinis stalas, kasdieniai darbai ir dovanų artimiesiems paieška. Būtent dovanos šiuo periodu ir gali sukelti didžiausią stresą. Daliai artimųjų ar draugų kalėdinės dovanos rinkimo...

„Rimi.lt“ programėlėje – nauja galimybė matyti parduotuvėse esančius tos pačios dienos galiojimo produktus

Protingas ir sumanus apsipirkimas leidžia ne tik gyventi tvariau, bet ir sutaupyti. Tai padaryti apsiperkantiems prekybos tinkle „Rimi“ bus dar paprasčiau, nes nuo šiol informaciją apie parduotuvėse esančius tos pačios dienos galiojimo produktus, pažymėtus...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS