13.3 C
Telšiai
2024 / 07 / 19

Trijų šalių licėjai burs kadetų bendruomenę – pasirašė istorinį susitarimą

Ar jau skaitėte?

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos licėjai pasirašė istorinį susitarimą, siekdami burti kadetų bendruomenę bei dalintis patirtimi.

- Reklama -

„Tai – naujas puslapis mūsų šalių istorijoje, kuris labai svarbus mūsų jaunimui. Daugiau nei trejus metus bendradarbiaujame su Generolo Povilo Plechavičiaus vardo licėjumi. Pasirašę sutartį net neįsivaizdavome, kiek daug galime padaryti kartu – dėl savo mokinių, dėl savo švietimo įstaigų. Susidraugavome ir su Vroclavo miestu. Šios sutarties pasirašymo tikslas – sukurti bendruomenę, prie kurios prisijungs kadetai iš Ukrainos ir Europos. Dėkoju Lietuvos ir Lenkijos licėjų vadovams už mūsų bendros idėjos palaikymą“, – sako „Kruty Didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus vadovas pulkininkas Jurijus Husaras, pridurdamas, jog bendradarbiavimas padės patobulinti jaunų žmonių karinį ir fizinį pasirengimą.

Trišalis susitarimas.

Trišalis susitarimas pasirašytas tarp Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus, Lvivo „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus Ukrainoje ir „Husar“ sukarintos mokyklos Vroclave, Lenkijoje.

„Nuo šiol mūsų trys licėjai dalinsis patirtimi kokybiškai organizuojant ugdymo procesą, įgyvendins projektus, skirtus pagerbti istorinių asmenybių atminimą. Taip pat numatyta bendrų renginių, tokių kaip vasaros treniruočių stovyklos, edukaciniai mainai, intelektualiniai, sportiniai, kariškių taikomieji turnyrai, varžybos bei konkursai. Planuojame rengti bendras konferencijas, seminarus, ypač tuos, kuriuose dalyvauja mokytojai, specialistai ir konsultantai iš kitų institucijų ir šalių. Trys licėjai turės prieigą prie archyvų ir bibliotekos – edukacinei erdvei ugdymo įstaigose organizuoti“, – pasakoja Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus Kaune vadovas Ričardas Žilaitis.

Per dokumento patvirtinimo ceremoniją Vroclavo pagrindinės karinės aukštosios mokyklos „Husar“ direktorius Maciejus Ozelis pažymėjo tikintis, kad jo pasirašymas taps pagrindu tolesniam bendradarbiavimui tiek mokytojams, tiek kadetams.

Priminsime, kad „Kruto didvyrių“ vardu pavadinto Lvivo licėjaus bendradarbiavimas su kolegomis iš Lietuvos prasidėjo dar 2020 m. Pirmasis bendras projektas – internetinė konferencija apie skirtingus karo aspektus – „Karyba kitaip“.

- Reklama -

Vėliau įgyvendinta iniciatyva apie Ukrainos ir Lietuvos istoriją „#EK_UA_LT Pulkininkas Jevhenas Konovalecas“. Ji skirti Jevheno Konovaleco 130-osioms gimimo metinėms. Licėjaus kadetai sukūrė elektroninį šaltinį su J. Konovaleco gyvenimo istorija.

Per plataus masto Rusijos Federacijos invaziją į Ukrainą, Lietuvos partneriai padėjo sudaryti sąlygas Kaune lavintis pavieniams Lvivo „Kruty Didvyrių“ vardo licėjaus mokiniams, kurie su mamomis evakavosi pirmosiomis agresijos savaitėmis.

2022 m. rugsėjo 5 d. Lvive lankėsi R. Žilaitis, dalyvavęs susitikime su Lvivo srities tarybos vadove Iryna Hrymak, kuriame aptarė „Kruty Didvyrių“ vardo ukrainiečių klasės atidarymą Kauno licėjuje. Jo sumanymas buvo toks savalaikis, kad I. Hrymak apdovanojo Lvivo apygardos tarybos „Ukrainos nepriklausomybės 30 metų“ garbės medaliu.

2022 m. lapkričio 28 d. Kauno miesto Generolo Povilo Plehavičiaus kadetų licėjuje iškilmingai atidaryta „Kruty Didvyrių“ klasė, dalyvaujant Lvivo apygardos tarybos deputatų delegacijai ir plk. Jurijui Husarui.

Andrius Armalis

TOP naujienos

Mitybos ekspertas: retai susimąstome, kad maistas veikia ne tik mūsų skonio receptorius, bet ir pažintinius procesus

Lapkričio 8-oji − Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną verta susimąstyti apie produktus, kuriuos vartojame kasdien, ir jų poveikį mūsų organizmui. Tai, ką valgome...

Horoskopai gruodžio 1 dienai

AVINASKažkas turi panašių ambicijų kaip ir jūs, todėl bando visais įmanomais būdais jums pakenkti. Pasistenkite likti išdidus ir korektiškas. Jei apsimesite nepastebįs varžovo, jį...

Kaip rajono gyventojai kovos su kylančiomis energijos kainomis

Brangstant šildymui Lietuvos gyventojai pasiryžę investuoti į geresnę būstų šilumos izoliaciją – to ketina imtis vienas iš penkių namų savininkų, rodo „Kingspan Insulation“ užsakymu...

Horoskopas gruodžio 5 dienai

AVINASKai reikalai galiausiai pajudės iš vietos, imsite abejoti, ar ton pusėn jie juda. Kontroliuokite savo judesius - šiandien galite pralieti sriubą ant kelių labai...

Kaip rajono gyventojai kovos su kylančiomis energijos kainomis

Brangstant šildymui Lietuvos gyventojai pasiryžę investuoti į geresnę būstų šilumos izoliaciją – to ketina imtis vienas iš penkių namų savininkų, rodo „Kingspan Insulation“ užsakymu atliktas tyrimas. 70 proc. šalies gyventojų sunerimę dėl brangstančio šildymo „Jei anksčiau...

Horoskopai gruodžio 22 dienai

AVINASNėra lengva įtikinti kitus, kad jūsų ketinimai yra dori. Jei esate pasirengęs padaryti nuolaidų, tikriausiai pavyks susitarti. Neišleiskite iš akių menkiausios smulkmenos - šiandien bus svarbu tai, ko kitu metu gal nė nepastebėtumėte. JAUTISKiekvieną dieną...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS