Išmanieji telefonai yra vienas iš geriausių ir naudingiausių išradimų, kuris buvo sukurtas šiame amžiuje. Nors ir jie teikia naudą ne tik laisvalaikyje, bet ir darbuose, kartu su savimi turi ir tam tikrų silpnumo vietų, kurios gali būti lengvai pažeidžiamos. Viena iš jų – baimė drėgmei. Nors ir šiuolaikiniai išmanieji yra gaminami taip, kad būtų atsparūs vandeniui, nutinka atvejų, kad tam tikros telefono funkcijos jau nesugeba tinkamai veikti. Tam, kad to išvengti, įkritus telefonui į vandenį, reikėtų griebtis pirminės pagalbos.
Pirmiausiai ką galima padaryti
Telefonui įkritus į vandenį tikrai nereikėtų pradėti panikuoti. Geriausia viską apmąstyti racionaliai ir kuo greičiau stengtis jį nusausinti. Pirmiausiai reikėtų ištraukti SIM ir SD korteles, kad jose esantys duomenys būtų nepažeisti. Tuomet nuimkite visas telefono dalis, kurios yra uždėtos ant jo paties, o t.y. telefono dangtelis ir plėvelę. Susiraskite kokį nors sausą skuduriuką ir viską kruopščiai išvalykite. Savo išmanųjį telefoną galite įdėti į sausus ryžius bei taip palaikyti apie 24 – 48 valandas. Jeigu per šį laiką drėgmė nepasišalino ir išmanusis telefonas vis dar pilnas drėgmės – telefonų taisymas vienintelė galimybė, kaip išgelbėti jūsų telefoną.
Ko nereikėtų daryti?
- Tam, kad neperkaitintumėte paties telefono, jį džiovinti su plaukų džiovintuvu yra draudžiama
- Išmanųjį telefoną dėti į mikrobangų krosnelę arba orkaitę
- Šaldyti patį prietaisą – šąlantis vanduo (kuris plečiasi) gali tik sugadinti vidines telefono detales
- Telefono krovimas – neįsitikinus, kad drėgmė yra pašalinta, geriau išmaniojo nekiškite į krovimo lizdą.
Kokie skysčiai yra pavojingiausi išmaniesiems telefonams?
Tam, kad išvengti drėgmės patekimo į išmanųjį telefoną (ar kitą prietaisą) reikėtų žinoti, kurie vandens telkiniai yra patys kenksmingiausi. Pats pavojingiausias šaltinis yra druskingas vanduo. Sūrus vanduo skatina koroziją, kuri gali negrįžtamai sugadinti elektroninius telefono komponentus. Todėl būnant prie jūros reikėtų itin saugoti savo išmanųjį įrenginį – ir tai turėtų būti ne tik nuo sūraus vandens, bet ir nuo smėlio. Mažiausiai žalos padaro distiliuotas vanduo.