-2 C
Telšiai
2025 / 03 / 15

Radote po eglute išmanųjį įrenginį? Patarimai, ką turite padaryti pirmiausiai

Ar jau skaitėte?

Prasidėjus tarpšventiniam laikotarpiui ir kiek aprimus emocijoms po gautų dovanų, pats metas pradėti pilnavertiškai jomis džiaugtis. Jei tai šiltos kojinės – metas jas užsimauti ir eiti į lauką, jei knyga – pradėti skaityti, jei bilietai į renginį – apsibraukti kalendoriuje ir pradėti nekantriai laukti. O ką daryti, jei po eglute radote išmanųjį įrenginį? Kokie turėtų būti pirmieji žingsniai bei kaip pradėti jais naudotis? Su atsakymu į šį klausimą atskuba vienos Lietuvoje veikiančios telekomunikacijos įmonės atstovai ir dalinasi patarimais, kurie padės pradėti pilnavertiškai naudotis naujuoju išmaniuoju įrenginiu – nuo telefono iki laikrodžio ar planšetės!

- Reklama -

„Kalėdos tuo ir žavi, kad kartais labai sunku atspėti, kas gi laukia po egle. Bet tenka pastebėti, kad kai iš po eglės šakų kyšo išmanieji įrenginiai, žmonės net nežino, nuo ko pradėti. Ar nufotografuoti pirmąją nuotrauką? Ar atsisiųsti 101 programėlę? Ar susukti kalėdinį filmuką? Tačiau visuomet patariu klientams prieš visus džiaugsmus ramiai atsisėsti ir pasidaryti būtiniausius veiksmus. Visi išmanieji įrenginiai nuo telefono iki laikrodžio yra skirtingi, todėl priklausomai nuo to, ką radote po eglute, svarbu atlikti šiuos veiksmus“, – specialistas Martynas Vrubliauskas dalinasi penkiais patarimais, nuo ko reikėtų pradėti pažintį su išmaniais įrenginiais.

1. Ką daryti, jei po egle radote „iPhone“ išmanųjį telefoną?

Pradėjus naudotis išmaniuoju telefonu, kaip išskiria M. Vrubliauskas, pravartu prisiminti arba susikurti DSI taisyklę – duomenys, saugumas, internetas.

„Šiais laikais, tikėtina, išmaniuosius telefonus turi visi, tad gavus naująjį, pradėti reikėtų nuo duomenų perkėlimo. Jei jūsų jau turimas telefonas yra taip pat „iPhone“, reikėtų atsinaujinti programinę įrangą į naujausią galimą versiją ir pasidaryti atsarginę duomenų kopiją. Jei jūsų dabartinis telefonas veikia su „Android“ operacine sistema, reikia atsisiųsti programėlę „Move to iOS“. Kitas žingsnis – saugumas. Būtinai pasidarykite piršto atspaudo arba veido atpažinimo identifikavimą, kuris suveiktų norint atrakinti telefoną ar ką nors pirkti naudojantis telefonu. Jei nemėgstate identifikavimo piršto atspaudu ar savo veidu, galite susikurti jums patogų 6 skaičių kodą. Tiesa, saugumas turi dvi puses, todėl verta apsirūpinti ne vien vidiniu telefono duomenų saugumu, bet ir išoriniu – išsirinkite patogų ir patinkantį dėkliuką bei apsauginį stiklą. Galiausiai – internetas. Jei matote, kad naudodamiesi telefonu turėsite daug veiklos internete, iš karto pasirūpinkite atitinkamu planu, kuris leis naršyti neribotai“, – pataria M. Vrubliauskas.

2. Ką daryti, jei po egle radote „Android“ išmanųjį telefoną?

- Reklama -

Pasak M. Vrubliausko, gavus dovanų „Android“ išmanųjį telefoną, pirmieji žingsniai, kuriuos reikia padaryti, primena „iPhone“ naudojimo pradžią.

„Pradėjus naudotis „Android“ telefonu, pirmiausiai reikėtų prijungti savo turimą – arba susikurti naują – „Google“ paskyrą, kuri yra „Android“ atitikmuo „Apple ID“. Ši paskyra leis sinchronizuoti duomenis nuo kalendoriaus ar adresų knygos iki nuotraukų, užrašų ir kt. O tam, kad galėtumėte perkelti duomenis iš senojo telefono į naująjį, puikiai tinka programėlė „Copy My Data“, kurią reikia atsisiųsti tiek į senąjį, tiek į naująjį telefonus. Beje, duomenų perkėlimas iš senojo telefono į naują labai priklauso nuo pačių telefonų. „Samsung“ įrenginiai turi savo programėlę, kuri vadinasi „Samsung Smart Switch“, o, pavyzdžiui, „Huawei“ telefonai turi savo programėlę – „Phone Clone“. Toliau taip pat rekomenduojama aktyvuoti apsaugą. Jei telefonas šias funkcijas palaiko, rekomenduojame rinktis piršto atspaudo arba veido atpažinimo identifikavimą. Jei ne, tuomet paprastesnę apsaugą, kuri kaskart norint pradėti naudotis telefonu paprašytu pirštu ekrane nubrėžti kokią nors jūsų sugalvotą figūrą. Galiausiai, jei dar nežinote, kiek tiksliai jums prireiks mobiliojo interneto naudojantis išmaniuoju telefonu, apsilankykite telefono nustatymuose ir pasirinkite „duomenų naudojimo“ skiltį. Joje galėsite nusistatyti, kad baigiantis mobilaus interneto duomenims gautumėte įspėjimus“, – išskiria M. Vrubliauskas.

3. Ką daryti, jei po egle radote planšetinį kompiuterį?

„Nepaisant šio išmaniojo įrenginio dydžio, pirmieji žingsniai gavus dovanų planšetinį kompiuterį yra panašūs, kaip ir pradėjus naudotis išmaniaisiais telefonais. Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra prisijungimas prie savo „Apple ID“ arba „Google“ paskyros ir visų turimų duomenų perkėlimas. Tik, priklausomai iš kokio įrenginio bus perkeliama informacija – „iPhone“ ar „Android“ – priklausys ir tai, kokią programėlę reikės naudoti. Bet kalbant apie planšetinius kompiuterius, prieš perkeliant duomenis būtina pasižiūrėti, kiek laisvos vietos yra planšetėje. Jei matote, kad laisvos vietos joje labai mažai, verta paplanuoti, ką iš programėlių naudosite daugiausiai ir joms skirti prioritetą. Daugiau skirtumų gavus dovanų „iPad“ ar „Android“ planšetę nėra. Tačiau nepriklausomai nuo gautos planšetes, pravartu įsigyti jai ir specialų dėklą, nes Kalėdų džiaugsmas, netyčia pažeidus ekraną, gali greitai išgaruoti“, – atkreipia dėmesį M. Vrubliauskas.

4. Ką daryti, jei po egle radote išmanųjį laikrodį ar apyrankę?

Gavus dovanų išmanųjį laikrodį ar apyrankę, kaip teigia M. Vrubliauskas, svarbu po ranka turėti ir savo išmanųjį telefoną.

„Kai tik išpakuojate savo naująjį išmanųjį laikrodį ar apyrankę, pirmiausiai pasiimkite į rankas išmanųjį telefoną. Tuomet į išmanųjį telefoną reikės atsisiųsti laikrodžio ar apyrankės naudojimosi instrukcijoje nurodytą programėlę. Priklausomai nuo jūsų telefono, programėlės galis skirtis. Tuomet reikėtų įjungti patį laikrodį ir sąžiningai įvesti kuo tikslesnius duomenis apie save – ūgį, svorį, amžių ir kt. Kuo tiksliau įvesite visą informaciją, kurios prašoma, tuo tikslesnė ir naudingesnė jums bus naujoji apyrankė ar laikrodis. Taip pat galite patys nustatyti kiekvienos dienos tikslus, nuo sudeginamų kalorijų iki nueitų žingsnių. Patariame iš anksto pasiruošti ir trumpuosius atsakymus į gaunamas žinutes – tam, kad vos gavus žinutę galėtumėte iš karto vienu paspaudimu sureaguoti norimu trumpuoju atsakymu. O jei norėsite bėgiodami ar vaikščiodami prie išmaniojo laikrodžio prisijungti belaides ausines, siūlome iš anksto į laikrodį atsisiųsti ir išsisaugoti visas dainas. Turėdami jas laikrodyje, galėsite iš karto klausytis, o pats laikrodis nereikalaus interneto jų klausymuisi ir ilgiau veiks“, – išskiria M. Vrubliauskas.

5. Ką daryti, jei po egle radote bet kurį kitą išmanųjį įrenginį?

„Gavus dovanų bet kokį kitą išmanųjį įrenginį, dažnai būsite prašomi pirmiausiai po išpakavimo atsisiųsti programėlę į savo išmanųjį telefoną. Šios opcijos niekada nerekomenduojame praleisti, nes išmanaus įrenginio susiejimas su telefonu gali turėti daugiau nei vieną privalumą. Pradedant papildomomis įrenginio valdymo galimybėmis ir baigiant tiesioginiu duomenų perkėlimu tiesiai į telefoną. Tuo metu kai kuriems įrenginiams, pavyzdžiui, kamerai „Samsung Gear 360“ yra reikalinga „Micro SD“ atminties kortelė, nes pats įrenginys vidinės atminties neturi. Tad prieš naudojimąsi būtina susipažinti su pačiu įrenginiu, išsiaiškinti, kokių priedų jam reikės norint pilnavertiškai juo naudotis. Gali būti, kad pradėjus naudotis konkrečiu išmaniuoju įrenginiu, jam reikės ir daugiau priedų ar papildomų detalių, todėl geriau jomis pasirūpinti iš anksto“, – atkreipia dėmesį M. Vrubliauskas.

Galiausiai, kaip teigia M. Vrubliauskas, gavus dovanų išmanųjį įrenginį ir norint ką nors išsiaiškinti ar pradėti naudotis, visuomet galima kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose dirbančius telekomunikacijos įmonės atstovus, kurie visuomet padės ar patars.

Antanas Bubnelis
„Bitė Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir ryšių su visuomene vadovas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kadangi šis įrašas buvo naudingas...

Sekite mus socialiniuose tinkluose!

TOP naujienos

Horoskopai balandžio 30 dienai

AVINASNors ir negalite sutikti su savo oponentu, galėtumėte daug ko iš jo išmokti. Atviras protas ir sugebėjimas išklausyti gražiai įprasmintų dieną. Diena tinkama tyrimams...

Iš Šiaulių banko ir „Invalda INVL“ susijungimo naudos gaus abiejų pusių klientai

Šiaulių bankas ir „Invalda INVL“ sėkmingai baigia sujungti mažmeninius verslus. Nuo gruodžio 1 dienos Šiaulių banko grupė pradeda valdyti antros ir trečios pakopos pensijų...

Sausio 29-oji, penktadienis, dienos ilgumas jau 8.38 val.

Sausio 29-oji, penktadienis, 5 savaitė. Saulė teka 8.13 val., leidžiasi 16.51 val. Dienos ilgumas 8.38 val. Mėnulis (pilnatis). N24.lt - NAUJAS! Vardadieniai: Aivaras, Gildas, Girkantas, Pranciškus, Radegunda, Sulpicijus, Valerijus,...

Šeimos gydytoja įspėja: profilaktika kalio jodidu – negalima

Kitoks pasaulis – būtent taip pastaruoju metu situaciją apibūdina dauguma gyventojų. Širdyje jaučiamas nerimas apie blogiausius galimus scenarijus verčia apsirūpinti gausiu būtiniausių medikamentų kiekiu....

Ar žinojote, kad šampūnas gali prarasti efektyvumą? Kada keisti grožio priemones ir kaip joms...

Ant nosies – kalendorinis pavasaris. Ūpą kelia ilgiau šviečianti saulė, bet, deja, dažniau ir pastebime po ilgo šaltojo sezono išsausėjusią odą ar žvilgesį praradusius plaukus. Turbūt ne kartą esate patyrę, kad ilgai naudojamas šampūnas...

ORAI: Liūtys su perkūnija ir kruša: kitą savaitę – pokyčiai

Sekmadienio dieną vietomis numatomas trumpas lietus, perkūnija. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s, per perkūniją kai kur iki 14 m/s. Aukščiausia temperatūra 27–32, vakariniame šalies pakraštyje 24–26 laipsniai. Pirmadienio naktį daug kur numatomi trumpi lietūs, vietomis...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS