1.5 C
Telšiai
2025 / 01 / 22

Lietuvos zoologijos sodo žaltys išpranašavo, kokie bus 2025-ieji

Ar jau skaitėte?

Baigiantis metams Lietuvos zoologijos sodas (toliau – LZS) tradiciškai atkreipia dėmesį į saugomas gyvūnų rūšis, kurios pagal Rytų kalendorių simbolizuoja ateinančius naujuosius metus. 2025-ieji bus Žaliosios medinės gyvatės metai, todėl zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtojai taivaninio smailiauodegio žalčio patelei Eglei patikėjo nuspėti, kokie metai mūsų laukia.

- Reklama -

„Tai ne tik smagi kasmetinė Lietuvos zoologijos sodo tradicija, bet ir būdas atkreipti visuomenės dėmesį į saugomas bei nykstančias gyvūnų rūšis, šiuo atveju – į gyvates. Gyvatės yra neatsiejama sveikos ekosistemos dalis. Jos palaiko biologinę įvairovę, mažina gyvūnų perteklių, užkerta kelią ligų plitimui ir prisideda prie maisto grandinės stabilumo. Jų nykimas gali sukelti rimtų pasekmių ekosistemos pusiausvyrai“, – teigia LZS Egzotariumo skyriaus vadovė Vilija Griškevičienė, pridurdama, kad zoologijos sode šiuo metu galima susipažinti su 6 gyvačių rūšimis, iš kurių 2 yra saugomos.

Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtoja demonstruoja taivaninį smailiauodegį žaltį, simbolizuojantį 2025-uosius metus.
Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtoja demonstruoja taivaninį smailiauodegį žaltį, simbolizuojantį 2025-uosius metus. Lietuvos zoologijos sodo nuotrauka.

Ateinančių metų spėjimui žalčio patelė turėjo tris pasirinkimus, prie kurių ją kvapais viliojo putpelės kiaušinis, kupranugario kailio gniužulėlis ir Viktorijos goura karvelio plunksna. Stabtelėjusi iš minėtų variantų ji pasirinko kupranugario kailio gniužulėlį, prie kurio buvo kortelė „įkvepiantys“ ir įstūmė ją į vandenį. Prašliauždama žalčio patelė Eglė dar stumtelėjo ir prie Viktorijos goura karvelio plunksnos padėtą kortelę „dosnūs“. Taigi, jeigu tikėsime zoologijos sodo gyventojos pasirinkimu, mūsų laukia įkvepiantys, kupini entuziazmo veikti, kurti bei dosnūs 2025-ieji.

Taivaniniai smailiauodegiai žalčiai (Elaphe taeniura) yra didžiausi žvynaroplių būriui priklausantys žalčiai, kilę iš Taivano ir paplitę Rytų bei Pietryčių Azijoje. Jie gyvena drėgnuose miškuose ir urvuose. Tai plėšrūs gyvūnai, kurie minta graužikais, paukščiais ir kartais jų kiaušiniais.

Ši rūšis susiduria su įvairiomis grėsmėmis – buveinių nykimas, brakonieriavimas ir nelegali prekyba. Brakonieriai dažnai gaudo šiuos žalčius dėl jų odos, o Taivane jie taip pat naudojami maistui ir liaudies medicinoje.

Žalčio patelės Eglės pasirinkimai: „Dosnūs“ ir „Įkvepiantys“, žadantys įdomius 2025-uosius metus.
Žalčio patelės Eglės pasirinkimai: „Dosnūs“ ir „Įkvepiantys“, žadantys įdomius 2025-uosius metus. Lietuvos zoologijos sodo nuotraukos.

Taivaniniai smailiauodegiai žalčiai pasižymi įspūdinga išvaizda. Jų kūnas gali būti įvairių žemės atspalvių – nuo geltonai rudos iki alyvinės žalios. Patinai išsiskiria ilgesne uodega. Šie žalčiai gali užaugti iki 2,5-3 metrų ilgio ir yra labai judrūs, todėl gamtoje juos sugauti nėra lengva.

- Reklama -

Primename, kad gyvūnus Lietuvos zoologijos sode galima stebėti ištisus metus. Zoologijos sodo gyventojams, nepratusiems prie žiemos ir Lietuvos klimato, įrengti specialūs vidaus voljerai, kuriuose jie gali šildytis, o lankytojai juos mato pro didelius stiklus.

Lietuvos zoologijos sode galima susipažinti su pasaulio gyvūnijos įvairove, nykstančiomis rūšimis bei Lietuvoje esančia flora ir fauna. Šiuo metu zoologijos sode gyvena apie 2580 gyvūnų – 200 skirtingų rūšių, iš kurių daugiau nei 80 yra saugomos.

Lietuvos zoologijos sode apsilankyti galima kasdien 10.00-18.00 val. (pirmadieniais nuo 11.00 val.). Tikslų sodo darbo laiką švenčių dienomis galima rasti Lietuvos zoologijos sodo internetinėje svetainėje.

Gintarė Dočkienė
Lietuvos zoologijos sodo
Rinkodaros ir edukacijos skyriaus viešųjų ryšių specialistė

 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kadangi šis įrašas buvo naudingas...

Sekite mus socialiniuose tinkluose!

TOP naujienos

Savaitgalį džiugins orai ir „Iki“ akcijos: išbandykite instagramerio Andriaus Šimulyno plėšytos vištienos mėsainio receptą

 Po žiemiškų pavasario išdaigų savaitgalį ir vėl grįžta šiluma, o į prekybos tinklą „Iki“ – „Savaitgalio nuolaidiškės“. Tradiciškai nuo ketvirtadienio lojalius pirkėjus pasitinka dar...

Bus sudaromi 2022 metų karo prievolininkų sąrašai

Sausio 5 d. Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromi 2022 metų karo prievolininkų (šauktinių) sąrašai, į kuriuos bus įtraukta apie 54 tūkst. 18–23 m. (įskaitytinai)...

Gegužės 14-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Gegužės 14-oji – Pilietinio pasipriešinimo diena; Jaunimo darbuotojo diena. Gegužės keturioliktoji, antradienis – 134-oji metų diena (antroji 20-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka...

Kelionė su nameliu ant ratų: kaip pasiruošti ir išvengti techninių iššūkių?

Lietuviai atostogauja įvairiai: nuo atostogų kaime ar nerūpestingų „viskas įskaičiuota“ iki skrydžių svetur atrandant naujas vietas išsinuomotu automobiliu ar visiškai savarankiškų kelionių „kemperiais“, su...

Grilio sezono pradžiai – „Iki“ naujienos kepsninių entuziastams: nuo tradicinių šašlykų iki  jūros gėrybių

Pavasariui įsibėgėjus – skelbiame grilio sezono pradžią ir pristatome maisto tinkamo ruošti ant žarijų linijos „Grill Party“ naujienas. Nuo tradicinių šašlykų, jūros gėrybių iki vegetarams tinkamų sūrių, marinuotų grybų ar bulvyčių. Vaida Budrienė, prekybos...

Medžioklės taikiniai – elektronikos atliekos jūsų namuose ir darbo vietose

Spalio 14-ąją minimą Pasaulinę elektronikos atliekų dieną žmonės kviečiami į medžioklę, aptinkant namuose ir darbovietėse nenaudojamus elektronikos prietaisus. Akciją organizuojantis WEEE forumas (Pasaulinis elektros ir elektronikos įrangos atliekų forumas) ragina:  „Prisijunkite prie elektronikos atliekų...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS