Nusilakuoti nagus ilgalaikiu laku namų sąlygomis yra žymiai paprasčiau nei po to jį pašalinti nuo nagų. Labai svarbu viską atlikti kruopščiai ir neskubant, nes kitaip galima pažeisti nago plokštelę, kurios būklę vėliau atstatyti tampa labai sunku. Taip pat svarbu turėti ir reikiamas priemonės, kurios padės ir palengvins atlikti kokybišką ir tvarkingą manikiūrą po ilgalaikio lakavimo.
Kaip nuimti gelinį laką namuose?
Nusiimti gelinį laką namų sąlygomis galite dviem būdais – nudildinti su specialia dilde arba laką nutirpinti su specialiu tirpikliu. Nagų mirkymas acetone laikomas išties drąsus sprendimas norint panaikinti gelinį laką, todėl vietoj jo geriau naudoti specialų tirpiklį.
Labiausiai rekomenduojama gelinį laką nuimti su specialia dilde. Pradžioje galite pasiimti 180 grubumo dildę, o vėliau pereiti prie 240 grubumo (ši yra švelnesnė bei saugesnė). Svarbu, kad pačios dildės nespaustumėte ir kruopščiai ją kontroliuotumėte, kad nepažeistumėte natūralaus nago paviršiaus. Pabaigai galite pasirinkti švelnų blokelį arba poliruoklį, kuris padeda viską užbaigti. Susidariusias dulkes pašalinti gali padėti specialūs dulkių surinkėjai (šis ypač jis yra pravartus tada, kai norite darytis naują lakavimą). Nepamirškite nagų ir odelių palepinti su specialiu aliejuku!
Kitas gelinio lakavimo nuėmimo būdas yra toks, kad lakas yra pašalinamas su specialiu tirpikliu. Labai svarbu, kad per ilgai neperlaikytumėte tirpiklio, todėl prieš tai geriau pasikonsultuoti su manikiūriste. Dauguma priemonių yra netirpios, todėl jos gali pažeisti nagą. Na, o jeigu išsiaiškinote, kad tai yra tirpus skystis, tuomet pašiauškite nagus su 180 grubumo dilde, paimkite vatos tamponėlį bei sudrėkinkite jį tirpikliu. Ant nagų uždėkite šiuos vatos tamponėlius ir apvyniokite juos folija. Geriausia palaikyti iki 10 minučių, o lako likutį pašalinkite su apelsinmedžio šakele. Jeigu nepavyksta to padaryti, jokiu būdu nekrapštykite lako per stipriai, o tiesiog pakartokite procedūrą.
Ar nuo gelinio lakavimo reikia pailsinti nagus?
Šis teigiamas faktas yra mitas. Jeigu turėsite kompetentingą meistrą, kuris saugos jūsų nagus po kiekvienos procedūros, supras ir nedarys jokios žalos nago plokštelei. Nebent norit pailsėti psichologiškai – tada galite, bet šiaip geliniu lakavimu galite džiaugtis ištisus metus.
Visų metų laiku, o ypač šaltuoju sezonu, nepamirškite savo rankas palepinti drėkinančiu ir maitinančiu kremu bei odeles specialiu aliejuku. Taip pat kartais galite pasidaryti ir nagų SPA, kurią ypač lengva pasidaryti namų sąlygomis. Rankas pamirkykite šiltoje vonelėje ir jas nušveiskite rankų šveitikliu. Nepamirškite palepinti ir kūno sviestu.
Kaip pasidaryti tvarkingą manikiūrą?
Svarbiausias patarimas darant manikiūrą namų sąlygomis yra toks, kad nepersistengti su odelių karpymu bei nago plokštelės pašiaušimu.
Gelinio lakavimo etapai:
- Nagams yra suteikiama norima forma
- Sutvarkomos odelės (geriausia tai daryti su mediniu pagaliuku)
- Naudodami blokelį, pašiaušiama nago plokštelė
- Nago plokštelė yra nuriebalinama
- Ant nago užtepkite gruntą
- Dėkite bazinį sluoksnį, spalvą (tepkite 2 – 3 sluoksnius) bei viršutinį sluoksnį
- Odelės yra pamaitinamos aliejuku, o rankos – kremu
Nepamirškite turimus įrankius dezinfekuoti ir sterilizuoti. Įprasta rankų dezinfekavimo priemone nupurkšti įrankių nepavyks. Tam reikia panaudoti specialius tirpalus, kurie po dezinfekcijos yra dedami sterilizuoti. Tai yra svarbu dėl to, nes mūsų aplinkoje yra gausybė mikroorganizmų ir bakterijų, kurios gali patekti į mūsų organizmą manikiūro metu – mažiausiai, kas gali nutikti tai yra supūliuoti pirštas, o labiausiai – atsirasti grybelis ir kitos infekcinės ligos, todėl labai svarbu, kad palaikytumėte tinkamą švarą savo įrankiuose bei aplinkoje, kur yra atliekamas manikiūras!