17.6 C
Telšiai
2024 / 07 / 13

Energetikos ministras Dainius Kreivys: nuo balandžio dujų kainos galėtų mažėti bent 20 proc.

Ar jau skaitėte?

Nuo balandžio mėnesio dujų kainos galėtų mažėti bent 20 procentų, antradienį pranešė energetikos ministras Dainius Kreivys.

- Reklama -

„Kaina galėtų mažėti bent 20 procentų nuo dabartinės. Tai pavyks įgyvendinti jau nuo balandžio mėnesio“, – antradienį feisbuke paskelbė ministras.

Pasak D. Kreivio, nors artimiausiais naujų kainų perskaičiavimas buvo numatytas tik liepos mėnesį, Energetikos ministerija, Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) ir energetikos bendrovė „Ignitis“ sutarė tai padaryti anksčiau.

„Šiuo metu dujų kaina yra gerokai nukritusi – nuo 60 Eur/MWh iki 30 Eur/MWh. Labai tikėtina, kad tokia ji išsilaikys visus šiuos metus. (…) Matydami, kad kainas galima sumažinti jau dabar, nelaukiant liepos 1 dienos, inicijavome pokalbius su VERT ir „Ignitis“. Paraleliai parengėme tam reikalingus teisės aktus“, – teigė jis.

ELTA primena, kad nuo sausio dujų tiekimo tarifai mažėjo visų trijų pogrupių vartotojams.

Vartojantiems dujas viryklėse (I vartotojų pogrupis) nuo sausio tarifas sumažėjo 7 centais, jomis besišildantiems namus (II pogrupis) – 4 centais už kubinį metrą.

- Reklama -

Dujų tarifus VERT apskaičiavo prognozuodama mažesnes gamtinių dujų kainas rinkoje – 47 Eur/MWh, o ne 52 Eur/MWh, kaip buvo fiksuojama tuo metu.

Vartojantiems dujas maisto ruošai (kurie suvartoja apie 4–5 kub. m dujų per mėnesį) mėnesinė sąskaita nuo sausio mažėjo maždaug 32 centais.

I pogrupio vartotojams nustatyta pastovioji 0,56 Eur/mėn. dedamoji ir 1,29 Eur/kub. m kintamas tarifas. Tuo metu II pogrupio vartotojai moka 3,99 Eur/mėn. pastovią dalį ir 0,83 Eur/kub. m tarifą. Kintamieji tarifai abejoms vartotojų grupėms sumažėjo atitinkamai 5,15 proc. ir 4,6 proc.

III pogrupio dujų vartotojai (suvartojantys daugiau nei 20 tūkst. kub. m dujų) moka 3,99 eurų mėnesinę pastovią dalį ir 0,79 Eur/kub. m kintamą tarifą. Šis mažėjo 4,82 proc.

Raminta Majauskaitė (ELTA)

 

TOP naujienos

Paukščių gripas vėl priartėjo prie Lietuvos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad pastarosiomis savaitėmis Europoje nustatoma vis daugiau naujų didelio patogeniškumo paukščių gripo židinių. Apie didelį ligos protrūkį...

HOROSKOPAS. Balandžio 23 d., ketvirtadienis

Ketvirtadienio, balandžio 23 d. horoskopas. AVINAS Turite daugybę reikalų, ir gal net galėtumėte juos visus nuveikti vienas. Vis dėlto atminkite, kad gyvenate ne negyvenamoje saloje. Laiku...

Planuojate statyti lieptą? Teisininkas atskleidė, kaip negauti baudos

Gyvenantieji ar sodybas šalia ežero turintieji lietuviai jau pradeda ruoštis vasarai – tvarko pakrantes, o kai kurie įsirengia ir lieptelius. Visgi daugeliui valstybinių vandens...

Ekspertai pataria, kaip elgtis, kad automobilio paruošimas šaltajam sezonui neištuštintų piniginės

Kasmet, susidūrus su pirmaisiais šalčiais, vairuotojai skuba ruošti savo transporto priemones šaltajam sezonui, kas dažnai neapsieina vien su padangų keitimu. Ekspertai tikina, jog pradėti...

ORAI: Šeštadienį, kovo 11-ąją, daugelyje rajonų krituliai, dieną vietomis smarkūs

Šeštadienį, kovo 11-ąją, daugelyje rajonų krituliai, dieną vietomis smarkūs. Naktį daug kur, dieną vietomis lijundra, plikledis. Rytą ir dieną kai kur šlapio sniego apdraba, rūkas. Vėjas naktį rytinių krypčių, 6–11 m/s, dieną pereinantis į...

Horoskopai rugpjūčio 28 dienai

AVINASDžiaukitės šia diena ir nesukite sau galvos dėl rytojaus. Pasistenkite nieko nepeikti ir nekritikuoti, net jei ir turėtumėte tam pagrindo. Nesklandumai nėra tokie dideli, kad dėl jų šiandien gadintumėte sau ir kitiems nuotaiką. Audioknyga: SUMAIŠTIS....

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS