0.8 C
Telšiai
2022 / 12 / 07

Ekstremaliai avantiūrai pasiryžusi senjorė Kristina: „Nesuprantu, kodėl reikia bijoti pensijinio amžiaus“

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

64-erių metų Kristina Velijeva – sukasi it vijurkas. Ji keliauja, sportuoja, neria vašeliu, vaikšto į teatrus ir kaip pati sako, neturi laiko skųstis gyvenimu. Negana to, kad moteris aktyviai žaidžia diskgolfą, ji turi ir didelių ekstremalių norų. Vienas jų – pirmą kartą prasilėkti su sportiniu automobiliu lenktynių trasoje ir jos amžius tam nėra jokia riba, nes Kristinos teigimu, išėjus į pensiją visas laiką ji gali skirti sau.

- Reklama -

Šeštadienio rytais „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus jau ketvirtą savaitę žadina laida „Pirmi kartai. 60+“, kurioje dalinamasi ne tik senjorams aktualia šių dienų informacija, bet ir unikaliomis istorijomis, kurių herojai, laužydami mitus apie savo amžių, išpildo ilgai kauptas svajones ir pasiryžta išbandyti dalykus pirmą kartą savo gyvenime.

Kristina Velijeva.

Laidos vedėja Laura Balčiūtė su 64-erių metų Kristina Velijeva susitiks Elektrėnų diskgolfo parke. Šį golfo principu žaidžiamą sportą moteris atrado neseniai, tačiau jau gali džiaugtis ne vienu medaliu ir Lietuvos senjorų tarpe moterų grupėje užimama antrąją vieta.

„Aš nesuprantu, ko gali bijoti jaunas žmogus, kalbėdamas apie neišvengiamai kažkada ateisiantį pensijinį amžių. Jeigu tai sutapatinsi su nuobodžia senatvė, tada taip, tačiau aš tikiu, kad yra ir nuobodžių jaunų žmonių, kurių gyvenimas apsiriboja tik kompiuterio ar televizoriaus ekranu. Tačiau yra ir mano amžiaus žmonių, kurie keliauja, atranda save naujose veiklose. Tu turi laisvo laiko, vaikai užauginti, anūkais gali pasidžiaugt, nes jų auginimo rūpesčiai atitenka tėvams, o visas gyvenimas lieka tik tau. Svarbiausia, jog būtų sveikatos“, – laidoje drąsiai tvirtins senjorė.

O kol tos sveikatos Kristinai užtenka, ji ne tik kad nesėdi namuose, bet ir puoselėja kitą savo aistrą – keliones. Kartu su draugėmis drąsiai vyksta svetur, pačios susiplanuoja išvykos detales, nusiperka bilietus, o svetimoj šaly – išsinuomoja automobilį ir leidžiasi į kelią.

„Investuoti negaila į du dalykus: išsilavinimą ir keliones, nes neatsimeni, ką prieš dešimt metų avėjai ar kokia buvo suknelės arba palto spalva, bet tikrai atsiminsi, kad buvai vienoje ar kitoje šalyje ir kaip ten buvo smagu, su kuo važiavai. Visą tai lieka, o materialūs dalykai išnyksta“, – atviraus Kristina.

- Reklama -

Tačiau šioje laidoje ne tik pasakojamos aktyvių senjorų įkvepiančios istorijos, bet ir suteikiama jiems proga išpildyti savo troškimus ir išbandyti dalykus pirmą kartą gyvenime. Kristina jau seniai turėjo ekstremalų norą – pralėkti Nemuno žiedo trasą sportiniu automobiliu. Ar kils jai baimė prieš išlekiant į trasą ir kokios emocijos senjorę aplankys po pravažiavimo – pamatykite jau šeštadienį, 10 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Kita laidos tema: Metų senjorų rinkimai

Kristina Velijeva.

Atėjus rudeniui, kartu su spaliu – senjorų mėnesiu – Lietuvoje trečią kartą organizuojamas konkursas „Metų senjoro rinkimai“. Šios idėjos autorė ir laidos „Pirmi kartai. 60+“ vedėja Laura Balčiūtė sako, kad šie rinkimai viską keičia iš pagrindų. Tarptautiniai tyrimai rodo, kad Lietuvoje tik 11 proc. vyresnio amžiaus asmenų yra aktyviai įsitraukę į visuomeninį gyvenimą ir mūsų šalis užima tik 27-tą vietą tarp Europos sąjungos valstybių, o tokie apdovanojimai sukuria teigiamą senjorų įvaizdį, paskatina juos dalyvauti, įsitraukti į veiklas ir keisti visuomenės požiūrį į vyresnio amžiaus žmones.

„Su šiuo renginiu mes griauname visus mitus apie pensijinį amžių, kad jaunimas matytų kitokį senėjimą ir kad ta senatvė priklauso tik nuo pačio žmogaus. Šie rinkimai turi ir gilesnę prasmę. Jie yra labai svarbūs visuomenei, nes tai yra dėmesys Lietuvos senjorams ir padėka jiems už tai, kad jie yra. Šiais metais sugalvojome naujas nominacijas: metų veikliausias, metų keliautojas, metų socialiai atsakingas ir metų aplinkos puoselėtojas“, – laidoje pasakos Laura.

Iki spalio 28 d. portale https://60plius.lt/ vyksta dalyvių registraciją. Pasibaigus registracijai iki lapkričio 6 d. vyks balsavimas. Kiekvienoje iš keturių nominacijų bus išrinkta po keturis senjorus, iš kurių vėliau renkamas Metų senjoras ir kiti nugalėtojai.

Kita laidos tema: Kaip išsaugoti sąnarių sveikatą?

73-ejų metų kaunietė Vida šiandien juokauja, kad jos sąnarių problemos prasidėjo dar anksti jaunystėje, ties mokyklos šokiais. Ir tai buvo tik pradžia jos ir jos sąnarių sveikatos istorijoje, mat neapdairūs peršalimai, paslydimai ar lūžiai paliko savo pėdsaką, primenantį iki šiol.

„Vienuoliktoje klasėje buvau šokiuose, palydėjo mane klasės draugas, o žiema, su batukais, su kojinaitėmis, pastovėjom, paplepėjom ir gavau kojų sąnarių uždegimą. Taip baigėsi mano didieji lankstymai, buvau net atleista nuo kūno kultūros pamokų. Buvo ir daugiau traumų, po kurių ir dabar atsiranda papildomi skausmai, ypač kai keičiasi oro sąlygos. Tuomet jaučiu maudimą ir kojose, ir rankose“, – savo istorija dalinsis senjorė Vida Juškienė.

Spęsdama šias bėdas, Vida sužinojo, jog vertėtų maisto papildais papildyti kolageno atsargas. Kolagenas – siūlo pavidalo baltymas, kuris sudaro didžiąją dalį žmogaus organizmo jungiamųjų audinių. Jis atsakingas už odos, raumenų, kaulų, raiščių funkcijų užtikrinimą. Su amžiumi kolageno sintezė organizme mažėja, todėl jo pagaminame mažiau nei suardome. Teigiama, jog nuo 25-erių metų kiekvienais metais mūsų organizmas praranda pusantro procento organizme esančio kolageno.

„Žmogaus organizme yra daugiau nei 20 skirtingų kolageno rūšių, tačiau patys svarbiausi mums yra I, II ir III tipo kolagenai. I tipo kolagenas daugiausiai randamas odoje, II tipo – kremzlėse, III – akių tinklainėje bei kapiliaruose. Kuomet kolageno preparatuose yra įdėto vitamino C, jis sustiprina kolageno funkciją. Tokius maisto papildus vartoti rekomenduojame ypač tiems, kurie sportuoja ar dirba fizinį darbą. Kolageno nauda įrodyta ir tiems žmonėms, kuriems neseniai atliktos sąnarių operacijos, buvę traumų“, – patarimais dalinsis vaistininkė Toma Gečienė.

Laida „Pirmi kartai. 60+“ – puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu amžiaus ribos nėra. Senjorai, jų pirmi kartai bei aktualiausios naujienos – šeštadienį, 10 val., tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

spot_img
spot_img

Artūrui Orlauskui skirtas įspėjimas už neteisėtą užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikimą

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) 2022 m. gruodžio 7 d. užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjui Artūrui Orlauskui nusprendė taikyti administracinę nuobaudą. LRTK Ūkio subjektų veiklos priežiūros skyrius nustatė, kad p. Artūras Orlauskas...

Geležinkelio jungtis su Klaipėda įtraukta į transeuropinį transporto tinklą

Europos transporto ministrų (TTE) taryba pirmadienį patvirtino bendrąjį požiūrį dėl Transeuropinio transporto tinklo reglamento, kuriame, be kita ko, įtvirtino ir naujos europinės vėžės geležinkelio linijos iki Klaipėdos plėtrą, įtraukdama šią liniją į atitinkamus transeuropinio...

Sveikiau maitintis švenčių periodu – nesudėtinga

Maisto pramonei mažinant produkcijos kokybės standartus ir didinant gamybos apsukas, skanaus greitojo maisto pasiūla vis didėja. Deja, dažnai būtent toks maistas daro didžiausią žalą žmogaus organizmui. 33 valstybėse surinkti duomenys rodo, kad 4 iš...

Ekspertai paaiškino, į ką reikia atsižvelgti važinėjant elektromobiliu žiemą

Atėjus žiemai ir keičiantis vairavimo sąlygoms, elektromobilių savininkai, kaip ir automobilių, varomų vidaus degimo varikliu, savininkai, turi atsižvelgti į veiksnius, kurie veikia važiavimą ir vairavimą. Įmonės „Moller Auto“, atstovaujančios prekių ženklams „Volkswagen“ ir „Audi“,...

Slidūs takai laužo kaulus. Kam rizika didžiausia ir kaip apsisaugoti?

Atėjus šaltajam sezonui traumatologams prasideda tikras darbymetis. Slidžiais takais vaikščiojantys žmonės ne visuomet išsilaiko ant kojų, o kritimas neretai baigiasi skaudžiais sužalojimais arba kaulų lūžiais. Tiesa, mokslininkai antrina statistikai: moterims kaulai lūžta gerokai dažniau...

Šventinių siuntų siuntimui į Vakarų Europą – paskutinės dienos

Siuntų į užsienį terminams ilgėjant, Lietuvos paštas primena, jog liko vos keletas dienų šventinėms siuntoms išsiųsti į Vakarų Europos šalis. Skaičiuojama, kad į tokias gausias lietuvių diasporas turinčias šalis kaip Didžioji Britanija, Norvegija, Airija,...

Prasideda eglučių „karai“ Lietuvoje: kaip padaryti įsimintiniausią kadrą?

Po pagrindinės šalies Kalėdų eglės Vilniuje įžiebimo. Prasideda ne tik tradicija tapusios diskusijos, kurio Lietuvos miesto eglė gražiausia, bet ir netruks norinčių prie jų nusifotografuoti. Norint užfiksuoti išskirtinį kadrą pakanka žinoti svarbiausias kalėdinių švieselių...

Gardžios rankų darbo dovanos Kalėdoms: 3 receptai, lengvai pagaminami namuose

Šventiniu laikotarpiu renkant dovanas artimiesiems, norisi juos nustebinti unikalumu ir sukurti kažką savo rankomis. Tam neabejotinai tinka su meile pagamintos valgomos dovanos – įvairiausios uogienės, džemai, marmeladai ar čatniai. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“...

5 populiariausi mitai apie skambučių centro darbuotojų kasdienybę

Milžiniškas darbo krūvis praktiškai be jokių pertraukų, ankštas ir triukšmingas biuras, kuriame nėra jokios asmeninės erdvės, ar tik studentams skirtas darbas, neturintis perspektyvų. Tai – tik vos keli mitai, lydintys skambučių centro darbuotojų kasdienybę....

Projektorius – ne tik namų kinui: atskleidė šio įrenginio panaudojimo būdus

Šiais laikais daugiausia vartotojų dėmesio susilaukia įrenginiai, kurie skirti ne vienai konkrečiai funkcijai atlikti, tačiau pasitarnauja įvairiose situacijose. Projektorius – vienas iš tokių gaminių, kuris išsiskiria savo universalumu. Ekspertas atskleidė dar negirdėtų būdų, kaip...

Palangos meras Šarūnas Vaitkus: kam iš tikrųjų atstovauja Konkurencijos taryba – viešajam interesui ar...

Konkurencijos taryba daro viską, kad iš Palangos ir palangiškių būtų atimtas baseinas. Kam iš tikrųjų atstovauja Konkurencijos taryba – viešajam interesui ar privačiam verslui? Būtent taip pavadinome Palangos savivaldybės administracijoje pirmadienį įvykusią spaudos konferenciją ir...

Nepalikite paskutinei minutei: „Iki“ pataria, kaip išvengti prieššventinio streso

Kalėdos nenumaldomai artėja, todėl jeigu dar nespėjote – dabar pats metas pradėti joms ruoštis. Kad pasiruošimas šventėms netaptų chaotišku, išvengtumėte bereikalingo streso ir nuovargio – „Iki“ pataria susidaryti pasiruošimo šventėms planą, susiskirstyti jį į...

ORAI: Ciklonas atneš nemažai kritulių, daugiausia sniego

Ciklonas atneš nemažai kritulių, daugiausia sniego. Po sniegu daug kur slėpsis plikledis – pasisaugokime. Gruodžio 7-os naktį krituliai, daugiausia sniegas. Plikledis, kai kur lijundra, rūkas. Vėjas pietryčių, 5–10 m/s. Temperatūra nuo 4 laipsnių šalčio iki...

Horoskopai gruodžio 7 dienai

AVINASŠiandien būsite užverstas darbu, todėl taupykite jėgas ir labai gerai planuokite laiką. Pasiguosti galite bent tuo, kad rezultatą pamatysite greitai. JAUTISPats laikas pagaliau išbandyti naują drąsią idėją, kurią jau seniai brandinate. Pasistenkite užsitikrinti aplinkinių paramą,...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img