7.9 C
Telšiai
2025 / 04 / 26

Duona, tiksianti ir lieknėjantiems, ir atsisakiusiems glitimo: prireiks netikėto, bet visų mėgstamo ir pigaus ingrediento

Ar jau skaitėte?

Kvapni naminė duona daugeliui skamba kaip sudėtinga užduotis. Tačiau iš tiesų vos su 10 minučių darbo ir keliais nebrangiais ingredientais galėsite namiškius nustebinti gardžiu ir šviežiu kepiniu. „Iki“ konditeris Thierry Lauvray dalijasi ypač paprastu duonos receptu be miltų, bet su daug baltymų, kurie labai svarbūs sveikai ir subalansuotai mitybai. Pagrindinis ingredientas nustebins ne vieną: tai nauda organizmui ir gera kaina pasižymintis Lietuvos turtas – varškė.

- Reklama -

Perka daug ir gamina įvairius patiekalus ar net šaldo

Varškė – daugelio dar nuo vaikystės pamėgtas produktas, be kurio neįsivaizduoja savo raciono. Kad ji – kasdienis pirkinys, kurį žmonės perka net ir kilogramais, patvirtina ir „Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė.

Varškės duona su sėklomis – sveikas, baltymais turtingas kepinys, puikiai tinkantis sumuštiniams ar užkandžiams.
Varškės duona su sėklomis – sveikas, baltymais turtingas kepinys, puikiai tinkantis sumuštiniams ar užkandžiams.

„Iš varškės ne vienuose namuose dar karta iš kartos perduodami įvairiausi receptai: apkepų, spurgų, blynų, keptų ar virtų varškėčių. Todėl nenuostabu, kad varškės lietuviai nuperka išties daug ir kelia jai aukštus kokybės reikalavimus. Pastebime, kad pirkėjai visame pieno produktų skyriuje paiso gaminio kilmės – pirmenybę teikia lietuviškiems. Tai, kad visos mūsų parduotuvėse esančios varškės kilmės šalis yra Lietuva, daugeliui pirkėjų yra didelis privalumas“, – sako G. Kitovė.

Kadangi varškė – kasdienybėje dažnai naudojamas ingredientas, ne mažiau pirkėjams rūpi ir jos kaina. Todėl, pasak tinklo atstovės, daug pirkėjų atradę privačios etiketės varškę, kuri tokia pat kokybiška, bet siūloma itin patrauklia kaina.

„Lietuviai – sumanūs pirkėjai, tad norintys sutaupyti dažnai savo meniu planuoja pagal nuolaidas. Pastebime, kad žmonės nevengia pirkti didesnių pakuočių, per akcijas įsigyti daugiau varškės – juk iš jos galima paruošti tiek pusryčius, tiek pietus ar užkandžius ir desertus“, – atkreipia dėmesį G. Kitovė.

Dar vienas varškės pliusas – ją galima ir užšaldyti. Tad per akcijas jos įsigijus didesnį kiekį, nereikės būtinai kiekvieną dieną gaminti varškinius patiekalus. Arba, jeigu žiemos šventėms planuojate patiekalų su varške – jau galima pasirūpinti jos atsargomis sutaupant.

- Reklama -

„Iki“ komunikacijos vadovė primena, kad svarbu paisyti kelių taisyklių: į šaldiklį reikėtų dėti tik šviežią ir sandariai uždarytą varškę, geriausia – visą nesutrupintą pakuotę, nes taip varškė išlaikys daugiau drėgmės. Taip pat – pasižymėti užšaldymo datą ir užšaldytą varškę suvartoti per 2 mėnesius.

Tokia duona taps numylėtine – reikės vos kelių produktų

Nors Lietuvos kulinarijoje tikrai netrūksta idėjų, ką pagaminti iš varškės, „Iki“ konditeris Th. Lauvray, siūlo išbandyti ir kai ką naujo – varškės duoną.

„Varškės duona bus soti, šiek tiek drėgna ir puikiai tiks sumuštiniams, taip pat prie šiltų sriubų ar lengvų salotų. Šis receptas naudingas ir tuo, kad tokiai duonai paruošti nereikia jokių specialių kepimo įgūdžių ar sudėtingų ingredientų. Be to, ją lengva priderinti prie savo skonio ar to, ką jau turite namuose“, – sako Th. Lauvray.

Varškės duonai kepti naudojamus ingredientus galima suskirstyti į pagrindinius ir pasirenkamuosius. Be varškės, reikės dar kelių kiaušinių, kurie būtini ingredientų surišimui, taip pat avižų dribsnių ir sėlenų, kurie pakeis miltus. Kepimo milteliai padės duonai pakilti ir suteiks jai lengvesnę struktūrą, o druska – sustiprins skonį.

„Be to, galime laisvai keisti receptą, pridėti žolelių, sėklų ar mėgstamų prieskonių, kad suteiktumėte duonai unikalumo. Puikiai tiks, pavyzdžiui, „chia“, linų, moliūgų sėklos, linų sėmenys, tokios žolelės kaip raudonėlis, bazilikas. Galima duoną gardinti ir česnakų ar svogūnų milteliais. Jeigu norisi daugiau drėgmės – įdėti ir šiek tiek sviesto ar alyvuogių aliejaus“, – idėjomis dalijasi „Iki“ konditeris.

Varškės duona su sėklomis

Porcijos: 1 duonos kepalas

Gaminimo laikas: 70 min. (10 min. ruošti ir 60 min. kepti)

Reikės: 500 g varškės, 100 g avižinių dribsnių, 170 g avižų sėlenų, 15 g kepimo miltelių, 3 kiaušinių, 30 g linų sėmenų, 30 g moliūgų sėklų, 50 g lazdyno riešutų, 1 šaukštelio druskos.

Gaminame:

  1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 °C temperatūros. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi. Susmulkinkite riešutus, bet nemalkite jų į miltelius.
  2. Varškę sudėkite į dubenį ir sutrinkite kartu su kiaušiniais. Sudėkite likusius ingredientus ir pagal skonį pagardinkite prieskoniais. Tuomet viską išminkykite, geriausia rankomis – mikserio neprireiks.
  3. Šlapiomis rankomis ant skardos suformuokite duonos kepalą. Kepkite 50-60 min. Iškeptą palikite visiškai atvėsti galėsite pasigaminti skanių, sveikų sumuštinių.

G. Kitovė primena, kad geriausiais „Iki“ pasiūlymais pasinaudoti paprasta – naudingos akcijos, įvairios nuolaidos ir ypatingi pasiūlymai skelbiami leidiniuose „Iki“ parduotuvėse, interneto puslapyje www.iki.lt  ir mobiliojoje programėlėje. Joje pirkėjai ras ir asmeninių pasiūlymų bei dalyvaudami lojalumo programoje rinks taškus, kuriuos galės išmainyti į vertingus prizus ar nuolaidas.

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kadangi šis įrašas buvo naudingas...

Sekite mus socialiniuose tinkluose!

TOP naujienos

Desertai, kuriais mėgausitės be sąžinės graužimo: kuo pakeisti įprastus saldėsių ingredientus

Visi nusipelnėme pasimėgauti nepaprasto skonio torto, pyrago ir kitokio mėgstamo saldėsio gabalėliu. O ypač vėsiais rudens vakarais – tai geriausias metas daugiau laiko praleisti...

Valstybės kontrolė: duomenys apie mokytojų poreikį nėra išsamūs

Valstybės kontrolė, įvertinusi pedagogų poreikio užtikrinimą, atkreipia dėmesį, kad duomenys apie mokytojų poreikį nėra išsamūs, o vykdomų priemonių pedagogams pritraukti veiksmingumas nevertinamas, tad nėra...

Kristina Sabaliauskaitė: „Laisvė visada turi savo kainą, tik ne kiekvienas pasiryžęs ją mokėti“

„Po „Petro imperatorės“ pasirodymo labai daug sužinojau apie mus pačius. Pamačiau, koks vis dar gajus mąstymas schemomis, galvojimas, kad vergas, mažas, likimo nuskriaustas žmogus,...

Lina Adomonienė: moterys gali užpildyti IT sektoriaus spragas

Niekam ne paslaptis, jog technologijų sektorius auga taip sparčiai, kad specialistai graibstomi vos pakilę iš universitetų, kolegijų, o kartais net ir mokyklų suolų. Tačiau...

Staigus nugaros apačios ar kaklo skausmas aplanko vis jaunesnio amžiaus žmones: priežasčių tam –...

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, staigus nugaros skausmas yra viena iš penkių pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės kreipiasi į šeimos gydytojus. Iš tiesų, nervų šaknelių...

Praradę teisę vairuoti, išeitį randa: pažymėjimą nusiperka arba pasidaro patys

Retą kurią dieną VSAT pareigūnai nedemaskuoja vairuotojų, kurie su padirbtais vairuotojo pažymėjimais keliauja po Europą. Ketvirtadienį du tokius vairuotojus pasieniečiai sulaikė pasienyje su Lenkija...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS